Астрономи відкрили ультрамасивну мертву галактику

Автор
219
Астрономи відкрили ультрамасивну мертву галактику

Вперше в історія вчені виявили жахливу мертву галактику.

Галактика існувала 12 мільярдів років тому, коли вік Всесвіту не перевищував 1,8 мільярда років. Мертва галактика отримала позначення XMM-2599.

Вона характеризувалася високою швидкістю утворення зірок – до 1000 зоряних мас в рік. Для порівняння, наша галактика Чумацький Шлях утворює близько однієї нової зірки в рік. З невідомих причин цей процес був перерваний і галактика померла, повідомляє Lenta.ua.

По своїй масі XMM-2599 може бути порівнянна з 300 мільярдами Сонць, тому її прийнято вважати ультрамасивною галактикою, які в ту пору були рідкісним явищем.

Вчені з допомогою математичних моделей підтвердили факт існування таких галактик, але процес формування зірок в них повинен був проходити протягом більш тривалого часу. Астрофізики ще тільки з'ясовують, що могло стати причиною загибелі такого гігантського утворення. За деякими припущеннями, галактика перестала отримувати невідому речовину, необхідну для процесу утворення зірок. Також, в її ядрі могла активуватися надмасивна чорна діра.

Чумацький шлях ховав у собі об'єкт невідомої природи

Але все це лише припущення, тому що невідомо, що з XMM-2599 відбувається на даний час. Астрономи не виключають, що вона могла притягнути до себе найближчі активні галактики. Така ситуація може знову повернути її до життя і перетворити на центр яскравого галактичного скупчення. Даний об'єкт вчені назвали монстром, бо до сих пір нічого подібного вони не зустрічали.