Зеленський: необхідність створення умов для розвитоку української науки

Автор
275
Зеленський: необхідність створення умов для розвитоку української науки

Президент Володимир Зеленський наголосив, що українці здійснили вагомий внесок у багато сфер – від підкорення космосу до ІТ-технологій.

Президент Володимир Зеленський заявив, що влада має надати новий імпульс для розвитку вітчизняної науки та створити всі необхідні умови для роботи науковців в Україні.

На цьому він наголосив під час зустрічі з лауреатами минулорічної премії президента для молодих вчених. Зустріч відбулась у Національній бібліотеці України імені Вернадського, повідомляє прес-служба глави держави.

Зеленський ознайомився з роботами лауреатів. Також глава держави оглянув експозицію Фонду президентів України та вручив лауреатам премії свідоцтва й нагрудні знаки.

"Я радий сьогодні відзначити українських вчених державними преміями у галузі науки та техніки. Я неодноразово казав і повторюватиму: найцінніше, що є в України, – це наші люди. Їхній розум, таланти, креативність та працьовитість. І це доводять наші науковці", – сказав Зеленський під час зустрічі.

Акції Tesla вже зрівнялися з McDonald's

Глава держави зазначив, що лауреатами премії президента стали вчені, яких відзначили за 40 робіт у галузях інфраструктури, енергетики, оборони, сільського господарства, сферах медицини, екології, кібербезпеки тощо.

"Ці роботи модернізують процеси, дозволяють державі потенційно зекономити або заробити мільярди гривень, здатні покращити життя як окремих галузей, так і всіх громадян України. Саме тому цього року ми кардинально змінили концепт заходу. Ми хочемо, щоб роботи переможців не загубились у довгих ящиках столу й були впроваджені не лише окремими українськими підприємствами, а максимально широко та комплексно – наскільки це можливо", – зауважив президент.

За його словами, на сьогоднішню зустріч, крім науковців, були запрошені міністри та представники бізнесу, щоб вони змогли познайомитись одне з одним і запланувати початок співпраці.

Дослідники виявили, що кохання захищає жінку від вірусів

"Це важливий крок, щоб відновити ефективну комунікацію та партнерство між наукою, владою та бізнесом. Я знаю, що низка робіт уже зацікавила наші міністерства – Міністерство інфраструктури, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, Міністерство енергетики та захисту довкілля. Ми всі дуже сподіваємося, що це принесе користь, дивіденди нашій державі і вам, поважні вчені та науковці", – наголосив президент.

Глава держави зазначив, що українці здійснили вагомий внесок у багато сфер – від підкорення космосу до ІТ-технологій, і сьогодні треба зробити все, щоб вчені змогли реалізувати себе не у Кремнієвій долині, а на рідній землі. Для цього потрібна підтримка і держави, і приватного сектору.

"Це стосується фінансування, розвитку нових досліджень, маркетингу наукових ідей та впровадження цих ідей у життя. Ми повинні надати імпульс для розвитку української науки. Відкрити Україні та світу наших нових Сікорських, Вернадських, наших Корольових", – зауважив Зеленський.

Ліки, створені штучним інтелетом, почали випробовувати на людях

Крім того, президент подякував колективу Національної бібліотеки України імені Вернадського за роботу та наголосив на доцільності проведення ремонту в її приміщенні.

Президент також зазначив, що держава має створити нормальні умови для роботи науковців.

Як повідомлялося раніше, у грудні 2019 року президент підписав указ про присудження премій для молодих вчених 2019 року. Премії присуджено 88 науковцям.