"Зародок" нової планети впав на Землю

Автор
510
"Зародок" нової планети впав на Землю

Метеорит, що впав у 2019 році, виявився "зародком" планети.

Вчені з Вестфальського університету імені Вільгельма в Мюнстері заявили про те, що метеорит, який впав у вересні 2019 року в Німеччині, був частиною планетезималі, тобто, "зародка" планети. Як повідомляє "Популярная механика", вчені вивчили камінь вагою 24,5 грама.

Уламок метеорита знайшов в своєму дворі житель міста Фленсбурга. Дослідження вчених показує, що він належить до класу вуглецевих хондритів – на даний момент це єдиний метеорит цього класу, знайдений на території Німеччини.

Вчені з'ясували, що у складі метеорита є такі мінерали, як карбонати і листові силікати. Вони утворюються в присутності води на планетезималях — небесних тілах, що сформувалися в найбільш ранні періоди існування Сонячної системи. Вік метеорита оцінюється в 4,56 мільярда років, тобто він старший за Землю.

Згідно з існуючим моделям, планетеземалі займають проміжне положення між пилом і планетами. Збираючи в себе матеріал, що обертається навколо молодої зірки, вони збільшуються в розмірах. Ті планетезималі, яким вдалося "вижити" після численних зіткнень, виростають до такого розміру, що їх надра розігріваються гравітаційним стисненням. В цей момент таке небесне тіло вже називається протопланетою.

В центрі нашої галактики виявлена чорна діра нового типу

Раніше вчені з Сінгапуру, США, Таїланду і Лаосу заявили про те, що найбільший за останній мільйон років метеорит упав на Землю в районі Лаосу. Геологічні сліди удару покривають приблизно 10% площі Землі, але кратер від падіння метеорита довгий час виявити не вдавалося.