OSIRIS-REx зафіксували випромінювання чорної діри

Автор
556
OSIRIS-REx зафіксували випромінювання чорної діри

Чорна діра знаходиться на відстані 30 тисяч світлових років від Землі.

Студенти і вчені, які працюють в рамках місії OSIRIS-REx, раптово зафіксували феномен, який знаходиться на відстані 30 тисяч світлових років від Землі. Дослідникам вдалося помітити спалах чорної діри в сузір'ї Голуба, повідомляє NASA.

REXIS, студентський прилад розміром з взуттєву коробку, був розроблений для вимірювання рентгенівського випромінювання, яке астероїд Бенну випускає у відповідь на вхідну сонячну радіацію. 11 листопада, коли інструмент фіксував випромінювання, що випускається астероїдом, він "зловив" рентгенівське випромінювання. Виявилося, що його випускає об'єкт, який раніше не детектувався.

Знайдений об'єкт виявився чорною дірою MAXI J0637-430. Через кілька днів її також зафіксував телескоп NICER. За тиждень до виявлення за допомогою REXIS, чорну діру виявив японський телескоп MAXI.

І MAXI, і NICER працюють на борту Міжнародної космічної станції і виявили рентгенівське подія з низької навколоземної орбіти. REXIS же виявив ту ж активність, перебуваючи за мільйони кілометрів від Землі під час обертання навколо Бенну, тобто, йому вперше вдалося зафіксувати такий сплеск з міжпланетного простору.

У Хорватії впав метеорит, що згорів в атмосфері (Відео)

OSIRIS-Rex буде займатися збором зразків і даних про астероїд, які потім доставить на Землю. Повернення апарату на планету заплановано на 2023 рік.

Місія станції у астероїда триватиме до 2021 року, а потім він почне зворотний рух до Землі. За час перебування на орбіті астероїда OSIRIS-Rex повинен зробити знімки астероїда, скласти карту і один раз торкнутися його поверхні для того, щоб зібрати зразки грунту.