Адвокат Сергія Волкова звернувся до уповноваженого з прав людини через загрозу життя свого підопічного в СІЗО

Читать на русском
Автор
1527
Адвокат Сергія Волкова звернувся до уповноваженого з прав людини через загрозу життя свого підопічного в СІЗО

Важкий стан здоров'я арештованого Волкова не передбачає його перебування в умовах ізолятора

Після рішення столичного суду про відхилення апеляції Сергія Волкова, колишнього керівника столичної філії "Приватбанку", щодо зміни запобіжного заходу, його адвокат звернувся до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитра Лубінця із заявою про порушення прав підзахисного та загрозу його життя.

У документі, датованому 23 жовтня, йдеться про те, що важкий стан здоров'я фігуранта справи "Приватбанку" робить неможливим тривале перебування в ізоляторі, адже Волков потребує регулярних медичних оглядів, проведення лікувальних процедур та безперервного прийому ліків.

Зокрема, 62-річний Волков страждає на онкологію гортані, гіперплазію передміхурової залози, цукровий діабет першого типу з важким перебігом, підшкірні абсцеси, облітеруючий атеросклероз нижніх кінцівок, дистальну полінейропатію та хронічні хвороби серця.

"Зазначені хвороби не є нововиявленими, мають хронічний характер, мій підзахисний бореться із ними тривалий час, зокрема із деякими понад 30 років свого життя. В той же час, у місці утримання Волкова Сергія Володимировича відсутні технічні засоби та медикаменти, необхідні для надання йому належної медичної допомоги за показаннями фахових лікарів.

Окрім того, медичні працівники установи не мають жодного досвіду лікування таких захворювань або роботи із ними взагалі. Джерелом знань про способи їх лікування та правила роботи з пацієнтом у тих чи інших випадках є безпосередньо спілкування із самим хворим. Це ставить під загрозу життя мого підзахисного", — йдеться у зверненні.

Враховуючи ризики для життя та здоров'я свого клієнта, адвокат Владислав Опанасик просить Дмитра Лубінця відвідати місце примусового утримання Волкова з метою його перевірки на предмет можливості забезпечення належною медичною допомогою людей з вадами здоров’я, а також направити у відповідні органи акти реагування.