Стефанчук ухилився від питання про Татарова, бо не має на нього впливу - Шабунін

Читать на русском
Автор
Руслан Стефанчук
Руслан Стефанчук. Фото telegraf.com.ua

Спікер Верховної Ради безпідставно критикує антикорупційні органи, вважає голова Центру протидії корупції

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін вважає, що спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук безпідставно критикує антикорупційні органи, натомість ухиляється від запитань про вплив на правоохоронну систему заступника голови Офісу президента Олега Татарова.

Про це Шабунін написав в Facebook.

Так він прокоментував інтерв’ю Стефанчука УП, де той на питання про вплив Татарова почав критикувати діяльність антикорупційної вертикалі.

"За словами Стефанчука, у багатьох випадках їх розслідування закінчуються виправдувальними вироками. Але це відверта неправда… ВАКС виніс 128 вироків у справах НАБУ/САП: абсолютна більшість справ (88 %) закінчилася обвинувальними вироками. Абсолютна меншість справ (12%) закінчувалася виправдувальними вироками, до того ж частину з таких вироків потім ще й знесла апеляція", — написав Шабунін.

За його словами, понад 50% усіх справ закінчувалися реальними тюремними строками з конфіскаціями: "За 3,5 роки загальні суди ухвалили всього 2 реальних вироки у справах НАБУ/САП. За приблизно той же час ВАКС ухвалив 65 тюремних вироки, тобто зростання в 32 рази", — додав голова ЦПК.

Серед засуджених є кілька народних депутатів, колишній заступник міністра, мер, судді, прокурори, слідчі, "схемщики" із держпідприємств: "За час повномасштабної війни завдяки роботі САП, НАБУ та ВАКС на користь Сил оборони України вже перерахували понад 1,7 млрд грн. То може спікеру все ж краще відповісти, що там по результатам татарівських правоохоронців", — запитує Шабунін.

Він згадав про справу ДБР про вбивство 5-річного хлопчика Кирила Тлявова, де двох фігурантів суд виправдав, ще одному дав умовний строк; справу полковника податкової міліції, якого виправдали у корупційній справі бо ДБР порушило підслідність і вдалося до провокації. Шабунін згадав про справу двох працівників ДБР, яких СБУ затримала на провокації підкупу заступника прокурора Львівщини, виправдання експрокурора з Кіровоградщини у справі про хабар, бо ДБР зібрало недостатньо доказів: "Чому після того, як ДБР знищує докази нібито у зв’язку з воєнними подіями, закривають справу про хабар начальнику Івано-Франківської митниці, у якого знайшли з $234 тис. готівки, колекцією годинників і монет? Що там зі справою працівниці податкової зі "списками бажань" і які результати лютневих обшуків у Коломойського, Авакова, Столара?.. Що сталося зі справою Татарова після того, як її всіма силами забрали від антикорупційних органів і віддали татарівським слідчим і прокурорам? Де обіцяні у лютому "активні посадки" вже цієї весни?" — запитує Шабунін.

Шабунін вважає, що "навіть якби Руслан (Стефанчук) хотів позбутися Татарова, то це поза межами його впливу… Татаров має вплив на державні рішення, як мінімум, не менший від спікера".