Путін: Людство знову опинилося біля небезпечної межі

Автор
Путін: Людство знову опинилося біля небезпечної межі

Путін запросив приїхати до Москви лідерів іноземних країн продемонструвати "прихильність ідеалам миру, свободи та справедливості".

Президент Росії Володимир Путін заявив, що "людство знову опинилося біля небезпечної межі", і запросив приїхати до Москви лідерів іноземних країн продемонструвати "прихильність ідеалам миру, свободи та справедливості".

Про це він сказав на церемонії вручення вірчих грамот послами іноземних держав.

"Цього року відзначається 75 років закінчення Другої світової війни. У травні ми чекаємо в Москві на урочисті заходи, присвячені великій Перемозі, лідерів іноземних держав, іноземні делегації, щоб вшанувати пам'ять мільйонів загиблих, віддати данину поваги ветеранам і продемонструвати прихильність ідеалам миру, свободи та справедливості", - сказав Путін.

Наступний президент Росії: екс-радник президента РФ назвав імена

За його словами, саме ці ідеали було покладено державами-переможцями, учасниками антигітлерівської коаліції в основу післявоєнного світоустрою, закріпленого 75 років тому в Статуті Організації Об'єднаних Націй.

"На жаль, в наші дні людство знову опинилося біля небезпечної межі: множаться регіональні конфлікти, зростають загрози тероризму й екстремізму, руйнується система контролю над озброєннями. У нестійкому стані перебуває і глобальна економіка", - сказав він.

Крім того, Путін зауважив, що від стану відносин Росії та США, їх стабільності й передбачуваності багато в чому залежать мир і безпека на планеті. "Переконані, що ці відносини мають ґрунтуватися на принципах рівності, поваги суверенітету і невтручання у внутрішні справи один одного. Чи готові до змістовного діалогу з американською стороною, в тому числі у сфері контролю над озброєннями та стратегічної стабільності, в питаннях боротьби з тероризмом і мирного врегулювання регіональних криз", - сказав Путін.

Як зазначив Путін, для РФ абсолютно очевидно, що повернення двосторонньої взаємодії в нормальне, конструктивне річище в інтересах не тільки Росії та США, а й усього світу.