Катастрофа в Армянську: У МінВОТ розповіли про подальшу долю Криму

Читать на русском
Автор
Катастрофа в Армянську: У МінВОТ розповіли про подальшу долю Криму Новина оновлена 13 червня 2023, 12:01

Дії окупантів призвели до засолення ґрунтів та техногенних катастроф у Криму.

Коли Крим повернеться під управління України, доведеться знову мити сіль роками і відновлювати все те, що помирало, як після катастрофи в Армянську.

Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак в інтерв’ю УНІАН.

"Відсутність води та неправильні дії окупаційної влади щодо підйому артезіанської води призведе до засолення ґрунтів та техногенних катастроф, що й сталося. Степовий Крим практично став безводним. Щодо постраждалих кримських територій, то ми не маємо доступу до них, не можемо оцінити збитків", – каже Гримчак.

За словами заступника міністра, на відновлення Криму підуть довгі роки.

"У 1954 році, коли півострів був приєднаний до України, він був напівпустелею, там був суцільний солончак, на якому нічого не зростало. Після будівництва Північно-Кримського каналу вода пішла на півострів, що й дало змогу займатися там сільськогосподарською діяльністю. Але для цього знадобилося 10 років.Сільки часу солончаки вимивали прісною водою.Сіль пішла вниз, і земля стала придатною для використання.Через нестачу води після її відключення Україною, на півострові стали бурити додаткові артезіанські свердловини,що не можна було робити.Як результат — сіль піднялася Коли Крим повернеться під управління України, доведеться знову мити сіль роками і відновлювати все те, що стало вмирати, як після катастрофи в Армянську. Одне тільки — виставимо рахунок Росії", — заявив Гримчак.

Як повідомлялося раніше, у ніч проти 24 серпня на півночі Криму стався викид отруйних хімікатів.