Порошенко вважає, що ДБР перешкоджає його міжнародній діяльності

Автор
Порошенко вважає, що ДБР перешкоджає його міжнародній діяльності

Петро Порошенко переконаний, що ДБР перешкоджає проведенню його міжнародних зустрічей і візитів.

Слідчі Державного бюро розслідувань (ДБР) використовують виклики на допити з метою перешкоджати проведенню міжнародних зустрічей і візитів, вважає народний депутат фракції "Європейська солідарність" і п'ятий президент України Петро Порошенко.

"Після того як я 20 січня сам добровільно з'явився до приміщення ДБР, щоб припинити інсинуації щодо повісток і визначити, коли я зможу прийти на допит, мені сказали, що дуже важливо бути присутнім 24 січня. Я був змушений скасувати міжнародний візит - у Швейцарії в Давосі у мене було заплановано декілька міжнародних зустрічей, і я гадаю, що з високою ймовірністю вони моніторять мою переписку, побачили бронювання квитків і саме на цей день призначили допит як свідка", - заявив Порошенко під час спілкування із журналістами в холі будівлі ДБР.

За словами політика, кримінальні справи, у яких він є свідком, покликані створити шоу, а не розібратися в питанні.

Зеленский рассказал Нетаньяху историю своей семьи, пострадавшей от Холокоста

"Тоді я сказав, що в разі, якщо я буду змушений скасовувати свій міжнародний візит, то прошу допитати мене сьогодні за всіма без винятку справами, які ви завели з незаконного звернення, яке написав Андрій Портнов (екс-заступник голови адміністрації президента Віктора Януковича - ІФ). Всі справи проти мене заведено або з ініціативи Портнова або депутатів путінської "п'ятої колони". Мені пообіцяли 20 січня, що мені нададуть можливість і допитають за всіма справами. Сьогодні ж понад годину тривала дискусія про те, що вони відмовляються мене допитувати: то у них слідчих немає, то вони не готові. Їм необхідне шоу, шоу пишуть відомі сценаристи "Сватів" або "95-го кварталу". Шоу ми їм зробити не дамо", - додав екс-президент.

Порошенко переконаний, що своїми діями в ДБР хочуть зірвати його міжнародну діяльність.

"Наприкінці січня має бути Парламентська Асамблея НАТО, 27 січня я маю туди вилітати, вони призначають допит на 31 січня. Єдине, для чого це робиться - перешкоджання моїй міжнародної діяльності", - заявив депутат.

Як повідомлялося, Порошенко отримав повістку про виклик для допиту як свідка на 24 січня 2020 року у справі про можливе скоєння державної зради під час підписання Мінських угод про врегулювання ситуації на Донбасі в 2015 році.