Зеленський: Обговорення планів щодо припинення війни без України не можливо (Відео)

Автор
Зеленський: Обговорення планів щодо припинення війни без України не можливо (Відео)

Без України не можна обговорювати будь-які плани щодо припинення війни і повернення територій.

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що без України не можна обговорювати будь-які плани щодо припинення війни на Донбасі і повернення окупованих територій. 

"Я завжди трохи ображався, незважаючи на обсяг допомоги тих чи інших країн нам у цій ситуації, і в економічній ситуації, і в реформуванні країни, коли про Україну починають говорити, вирішувати питання десь там за спиною у нас. Це як із цим планом, про який ви сказали з самого початку, і як я ставлюся до нього. Новий план. У Мюнхені знайшли новий план, як врегулювати війну на сході України. А ми? Це ж у нас війна. Просто хочу нагадати, що можна запитати в нас", - сказав він, відповідаючи на запитання в рамках дискусії на одній з панелей Мюнхенської конференції з безпеки в суботу.

Зеленський наголосив, що головним пріоритетом є "наша незалежність, наша політика, незалежна країна, і наше бачення врегулювання цієї ситуації". 

Як повідомлялося, напередодні доповідь "12 кроків для більшої безпеки України та Євро-Атлантичного регіону", підготовлену групою європейських, російських та українських експертів, було знято з сайту Мюнхенської конференції.

Зеленський: Необхідні дієві механізми для припинення вогню на Донбасі

У МЗС України заявили, що тези цього документа не відповідають офіційній позиції української держави. 

Цей документ підготувала неурядова організація Euro-Atlantic Security Leadership Group. "Це приватна ініціатива групи політиків та експертів, небайдужих до питань міжнародної безпеки та безпекової ситуації в Україні, зокрема збройної агресії РФ проти нашої держави", - пояснили в українському зовнішньополітичному відомстві.

Крім того, Міністерство звертає увагу на те, що керівництво Мюнхенської конференції з безпеки також не визнає цей матеріал офіційним документом конференції, а текст документа було видалено з її офіційного сайту.