Митниця не виконає свій план: не втішний курс гривні

Автор
319
Митниця не виконає свій план: не втішний курс гривні

Гончарук очікує недовиконання плану надходжень від митниці в лютому через курс гривні.

Державна податкова служба (ДПС) у лютому виконає план бюджетних надходжень, тоді як надходження від Державної митної служби (ДМС), як очікується, буде знову недовиконано, повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.

"Щодо ДМС ми очікуємо недовиконання насамперед через курсову різницю, оскільки надходження від імпорту товарів значно менше (ніж планувалося - ІФ)", - сказав він, виступаючи зі звітом у ВР у п'ятницю.

Гончарук додав, що ще одним фактором є нижча вартість енергоресурсів, які раніше також були важливим джерелом надходжень від ДМС.

Гончарук: Уряд буде інвестувати в українців, це головний пріоритет

Прем'єр уточнив, що поки що прогнозів виконання держбюджету за підсумками лютого немає. 

Відповідаючи на запитання про можливий перегляд і секвестр держбюджету-2020 року, глава уряду зазначив, що наявна логіка ухвалення змін до бюджету передбачає початкову підготовку оновленого макропрогнозу Міністерством економіки, який очікується найближчими тижнями. 

"За підсумками цифр, закладених у макропрогнозі, ухвалюються зміни до бюджету. Після цього ухвалюватимемо рішення разом із вами, з бюджетним і податковим комітетом, про перегляд або неперегляд держбюджету", - зазначив Гончарук.

Поліція відпустила 23 затриманих під час сутичок у Нових Санжарах 

Як повідомлялося, доходи загального фонду державного бюджету України в січні 2020 року становили 42,6 млрд грн, що на 13,8 млрд грн, або на 24,5% менше за план. 

"Головною причиною недовиконання доходів стали суттєві зміни макроекономічних показників порівняно з прогнозом уряду, затвердженим у жовтні 2019 року", - зазначив тоді Мінфін. 

Доходи від Державної податкової служби були на 5,9 млрд грн нижче за розпис, а від Держмитслужби - на 7,9 млрд грн нижче за розпис.