Так могли звати ваших бабусю чи дідуся: популярні імена, які прийшли в Україну з Західної Європи
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 1051
На початку XX століття на території нашої країни почали відходити від використання церковних імен
Ім’я супроводжує людину все життя, тому батьки по-особливому трепетно підбирають його для доньки чи сина. На вибір можуть впливати соціальні явища, які відбуваються у конкретний період часу.
На початку минулого століття на території України почали масово відмовлятись церковних імен, бо більшовики скасували церковний список. Тоді почалась "мода" на імена західноєвропейського походження, про що повідомляє мовознавиця Масенко Лариса у своїй книзі "Українські імена і прізвища".
Перелік імен для дівчаток та хлопчиків суттєво розширився у 20-х роках минулого століття. В нього ввели багато імен з Західної Європи.
Деякі з них були досить поширеними протягом десятиліть. Тому ймовірно, у ваших бабусь, дідусів, прабабусь та прадідусів могло бути одне з найпопулярніших імен західноєвпропейського походження зі списку:
- Жанна;
- Елла;
- Альбіна;
- Емілія;
- Ельвіра;
- Гертруда;
- Елеонора;
- Емма;
- Роберт;
- Едуард;
- Артур;
- Еміль;
- Альберт.
Раніше "Телеграф" повідомляв про унікальні прізвища в сучасній Україні. Зараз на території країни мешкає менш як 100 носіїв цих загадкових родових імен.
Деякі прізвища вказують на кулінарний талант предка. Їх давали тим, хто дуже смачно готував та не цурався експериментів на кухні.