Як зрозуміти, що ваш перукар зіпсує ваше волосся

Автор
1063
Як зрозуміти, що ваш перукар зіпсує ваше волосся

Від деяких фахівців варто тікати світ за очі.

У кожної людини повинен бути свій майстер з догляду за волоссям — той, якому вона безумовно довіряє і цінує його "легку руку". Для всіх, кому поки не пощастило знайти свого фахівця, ми склали список рис, притаманних некваліфікованому перукареві. Помітивши їх у свого майстра, варто почати шукати інші варіанти, інформує Ukr.Media.

"Так ти у мене вийдеш у блонд вже після однієї процедури!"

Навіть топ-стилісти не гарантують, що освітлення волосся до десятого тону вийде з першого ж відвідування салону. На волосся впливають багато факторів: попередні фарбування, процедури з догляду, жорсткість води, засоби для укладання. Кожен з них відкладається у вигляді пігменту у волоссі, який під час окислення порошком може отримати мідний або темно-жовтий відтінок. Грамотний майстер спершу проведе консультацію і випробує матеріал на тест-пасмі, щоб з'ясувати, чи підходить вам високий відсоток окислювача, чи варто знизити планку. Зазвичай освітлення з другого до сьомого-восьмого тонів фарбованого волосся проводять на 4-6% окислювачі. Цього вистачає, щоб змінити колір, але не погіршити якість волосся, зробивши його схожим на солому.

"Ой, впав гребінець — подмухаю на нього і досить"

Дотримання санітарних норм під час виконання процедур — чи не найважливіший пункт під час вибору майстра. Якщо ваш перукар може впустити на підлогу затискач або гребінець, а потім підняти їх і продовжити розчісувати волосся, швидше тікайте від нього. Така неохайна людина цілком може не дезінфікувати гребінці після інших клієнтів, у результаті чого у вас з'явиться лупа або алергія на шкірному покриві голови від контакту з чужими бактеріями.

"Почекай, зараз піду та змішаю фарби"

Запам'ятайте: колорист повинен замішувати фарби тільки за вашої присутності. Якщо він йде до іншого приміщення, ніхто не гарантує, яким саме засобом буде пофарбоване волосся. Такий прийом використовують у деяких салонах, щоб знизити витрати під час закупівлі витратних матеріалів — замість фарби та окислювача зарубіжного виробника міксують місцеву фарбу і перекис водню. Потім щедро змащують волосся олією — ви йдете щасливою, а після першого ж миття виявляєте на голові не волосся, а солому. Просіть сфотографувати упаковку фарби, яку наносили на волосся — адекватний майстер ніколи не відмовить вам у цьому.

"Ой, у тебе так зіпсувалися кінчики!"

За цим йде пропозиція зробити стрижку, за яку з вас візьмуть додаткові гроші. І добре, якби майстер говорив це раз на 3-4 місяці, але деякі перукарі переконують клієнток, ніби у їх випадку стригтися потрібно щомісяця. Грамотний майстер після стрижки порадить вам, як доглядати за волоссям — розповість про засоби, які йому подобаються, і порекомендує салонні процедури. Саме їх варто робити раз на місяць, щоб заповнити структуру волосся кератином, а потім закрити кутикулу та захистити її засобом від зовнішнього впливу.

Модні лайфхаки, як виглядати дорого при будь-якому бюджеті

"Дивись, у мене новий сертифікат"

Якщо вся стіна біля робочого місця перукаря обвішана сертифікатами про навчання, знайте: у нього просто немає клієнтів. Люди, які не сидять без роботи, зазвичай проходять навчання один раз на півроку-рік, коли до міста приїжджають топові стилісти, чию техніку роботи вони хотіли б перейняти. Навчання у таких мастодонтів коштує десятки тисяч — щомісяця стільки грошей ніхто не витрачатиме. Для роботи стилісту досить пройти базове навчання щодо стрижок, потім навчитися колористиці на базі косметичної компанії, на продукції якої він хоче працювати, а потім вже тренувати руку. За людину краще скажуть її роботи та відгуки клієнтів, ніж купа сертифікатів.