Порошенко и Дуда в совместной декларации призвали усилить давление на РФ

Президент Украины Петр Порошенко и Президент Польши Анджей Дуда приняли совместную декларацию, в которой призывают усилить давление на РФ.

Президент Украины Петр Порошенко и Президент Польши Анджей Дуда приняли совместную декларацию.  Об этом Дуда заявил во время совместного брифинга с Президентом Украины Петром Порошенко по результатам встречи. 

"Я благодарен нашим сотрудникам за подготовку совместной, очень важной декларации, с которым вы вскоре ознакомитесь. Я думаю, что при вашем посредничестве она будет представлена общественности", - сказал Дуда.

В свою очередь, Порошенко поблагодарил украинской и польской сторонам за подготовку "чудесной совместной декларации". Приводим текст Декларации, обнародованной пресс-службой Президента Украины, на языке оригинала.

СПІЛЬНА ДЕКЛАРАЦІЯ

Президента України і Президента Республіки Польща,

прийнята у Києві 24 серпня 2016 р. у день відзначення 25-ї річниці незалежності України

Ми, Президенти України і Республіки Польща, у день відзначення 25-ї річниці незалежності України:

- підкреслюючи міцний культурний та історичний зв’язок, який поєднує наші Народи, та вбачаючи глибоку символічність у тому, що Польща першою країною у світі визнала незалежність вільної України;

- прагнучи розвивати багатовимірну співпрацю між вільною Україною і вільною Польщею та зміцнювати добросусідські відносини між Українським Народом і Польським Народом, що є запорукою безпеки і стабільності в Європі;

- високо оцінюючи досягнення у розбудові двосторонніх відносин за останні 25 років та відзначаючи, що встановлення і розвиток взаємин стратегічного партнерства є безальтернативним історичним вибором, а розширення і поглиблення співробітництва має широкі перспективи, великий потенціал і відповідає корінним інтересам двох держав та їхніх народів;

- роблячи значний внесок у розбудову спільної демократичної Європи і прагнучи до розвитку добросусідської мережі економічних, політичних, культурних та суспільних відносин;- відзначаючи наявність трагічних сторінок в історії українсько-польських відносин, а також цінуючи важливість конструктивного українсько-польського діалогу, заснованого на історичній правді та зусиллях українських і польських політиків, істориків, інтелектуалів і церковних ієрархів, які брали активну участь в процесі примирення та порозуміння в історичних питаннях;

- пам’ятаючи про наше християнське коріння, підтверджуюче, що українсько-польський діалог має ґрунтуватися на вже погодженій етичній формулі поєднання та порозуміння наших народів, та зберігаючи в пам’яті уроки розуміння історії та власної ідентичності, які нам дав світлої пам’яті Іоанн Павло ІІ; а особливо слова, висловлені у Києві: „найбільш гарячим прагненням, яке народжується у моєму серці, є щоб помилки минулого не повторилися у майбутньому, щоб пам’ять про них не стала перешкодою на шляху до взаємного пізнання, котре є джерелом братерства та співпраці”,

Визнаємо, що ухвалення 24 серпня 1991 року Верховною Радою України Акту проголошення незалежності України, прийняття якого було підтримано переважною більшістю українського суспільства на референдумі 1 грудня 1991 р., відкрило нову сторінку в історії відносин між незалежною Україною і незалежною Польщею.

Заявляємо, що і надалі розвиватимемо наші відносини згідно з Договором про добросусідство, дружні відносини і співробітництво, підписаним у Варшаві 18 травня 1992 р., визнаючи територіальну цілісність України та Польщі, непорушність кордонів наших держав, а також "високо оцінюючи значення дружніх українсько-польських взаємин для досягнення європейської солідарності".

Визнаємо, що відновлення миру в Україні має ключове, вирішальне значення для безпеки всіх європейських держав, в тому числі Польщі.

Усвідомлюємо свою відповідальність за зміцнення безпеки та стабільності на Європейському континенті у світлі нинішніх викликів та загроз, спричинених агресією Росії проти України, окупацією частини ії території.

Відзначаємо незмінність позиції Республіки Польща щодо підтримки зусиль України з відновлення територіальної цілісності.

Підтверджуємо, що Україна визнає важливою роль і значення Польщі в пошуках стійкого рішення проблеми стабільності та миру в регіоні. Польська сторона вважає, що незалежність України має принципове значення для безпеки і незалежності Польщі.

Закликаємо міжнародну спільноту посилити зусилля, у тому числі шляхом політики санкцій щодо агресора, з метою відновлення порушеного міжнародного правопорядку та припинення агресії проти України.

Підкреслюємо ключову роль трансатлантичної єдності для забезпечення безпеки та стабільності в Європі і світі, підтверджуємо підтримку політиці "відкритих дверей" НАТО та визнаємо право і перспективу України набути в майбутньому повноправне членство в НАТО відповідно до волі українського народу.

Визнаємо, що важливим чинником українсько-польської співпраці є Угода про асоціацію між Україною та ЄС, що має набрати чинності якнайшвидше. Польща послідовно підтримувала Україну протягом 20 років на важкому шляху до євроінтеграції від моменту встановлення Києвом відносин з Європейським Союзом у 1994 р. і продовжить підтримувати Україну в реалізації її євроінтеграційного курсу.

Заявляємо, що Польща підтримує впровадження безвізового режиму між Європейським Союзом та Україною як ефективного кроку, який сприяє розширенню міжлюдських контактів.

Декларуємо готовність до співпраці у здійсненні активної політики в Центрально-східній Європі, яка сприяє реалізації інтересів наших держав і підвищенню значення регіону, та є ключем до стабільності всього континенту.

Підкреслюємо значення того, що Польща послідовно підтримувала і буде підтримувати Україну на її шляху глибокої трансформації та структурних реформ. Підтверджуємо готовність до подальшої співпраці та надання всебічної допомоги в реалізації амбітної програми модернізації української держави. Влада України готова активно підтримувати економічне партнерство з Польщею в сфері інвестицій та економічного співробітництва на основі відкритості й прозорості.

Наголошуємо, що після падіння "залізної завіси" мільйони поляків та українців зустрічалися, навчалися, працювали, жили разом, розвиваючи широку мережу контактів, які поєднують наші держави, наших інтелектуалів, митців, підприємців – наші суспільства. Визнаємо силу і стабільність цих зв’язків, що засвідчила беззаперечна підтримка поляками українців, які боролися за свободу і демократію під час Помаранчевої Революції та Революції Гідності.

Заявляємо про готовність до подальшої співпраці у сфері підтримки і захисту прав української та польської національних меншин, аби українці у Польщі та поляки в Україні могли повною мірою реалізувати себе як спільноти, що дбають про свої народні традиції, рідну мову і культуру.

Підтверджуємо готовність продовжити співробітництво на рівні Президентів в традиційній площині українсько-польських відносин, яку формують як зустрічі Глав держав на найвищому рівні, так і регулярні переговори у форматі Консультаційного комітету Президентів України та Польщі, який функціонує з 1993 р. та окреслює багатогалузевий план українсько-польської співпраці на наступні роки.

Ми, Президенти України та Республіки Польща, у день відзначення 25-ї річниці незалежної України, підтверджуємо взаємно стратегічний характер наших відносин та декларуємо прагнення і надалі будувати українсько-польське сусідство на засадах спільного цивілізаційного розвитку, який зміцнить наші відносини, стане тривалим сполученням наших відносин, гарантуючи цим та майбутнім поколінням поляків і українців відчуття взаємної довіри, злагоди та безпеки.