Молочникам потрібні фінанси на нові молочні ферми та перехід на "зелений" курс

Читать на русском
Автор
Новина оновлена 09 грудня 2023, 08:51

Державна підтримка може посприяти зменшенню дефіциту молока та переходу галузі на "зелені" вимоги ЄС

Виробникам молочної продукції потрібні кошти на нові потужності з виробництва молока та технічне переоснащення під "зелену" повістку перед вступом України в ЄС. Про це розповів виконавчий директор Спілки молочних підприємств України (СМПУ) Арсен Дідур під час всеукраїнського круглого столу "Фінансовий механізм стимулювання розвитку виробництва та переробки молока в Україні в умовах воєнного стану".

"Перше, молочній галузі треба мати мінімум 6 млн тонн якісного молока для промислової переробки, щоб забезпечити 32 млн українських споживачів свіжою, якісною молочною продукцією. Цього року на переробку надійде лише 2,9 млн тонн промислового молока. Друге — держава рухається в ЄС, виробникам потрібно відповідати вимогам безпечності, якості і екологічності, бо в Європі "зелений" курс. Тож, якщо ми хочемо зберегти цю галузь, вона повинна відповідати цим вимогам", — коментує Арсен Дідур.

Для досягнення цієї мети, потрібні фінанси, кадри, а також бажання учасників ринку та держави — лише в цьому випадку українці споживатимуть якісні молочні продукти. "Разом ми можемо зробити вітчизняний молочний комплекс передовим, конкурентним", — стверджує виконавчий директор СМПУ.

За його словами, обсяги виробництва молока в Україні є вже вдвічі меншими за відповідний показник сусідньої Польщі. Наявний в Україні дефіцит молокосировини спричиняє підвищення цін на молочну продукцію.

За інформацією СМПУ, збільшення виробництва молока на 3 млн тонн потребує орієнтовно 2,2 млрд євро інвестицій. Про наміри збудувати нові молочні ферми вже заявили два члени СМПУ — Ічнянський молочноконсервний комбінат та молочна компанія "Волошкове поле".