Співробітники Лувру та паризького театру страйкують

Автор
556
Співробітники Лувру та паризького театру страйкують

Працівники Лувра скористалися своїми законними правами.

Закриття Лувра - річ екстраординарна не тільки для туристів (уявіть собі, що ви приїхали в Париж спеціально для відвідування музеїв і витратили кілька сотень євро на поїздку і готель), але і для його співробітників. Зараз держава фінансує тільки половину бюджету знаменитого музею, який становить €400 млн. в рік, решту Лувр (за вирахуванням внесків спонсорів) повинен заробляти сам. Таким чином, навіть один день з закритими дверима - це дірка в музейному (мало не написали - сімейному, але по суті, так воно і є) бюджеті на півмільйона євро.

Тим цікавіше, що рішення про те, що Лувр не відчинився в минулу неділю, ррияйняли не національні чи міська влада, а співробітники музею. По суті, це страйк, хоча формально - ні. Як пише franceinfo.fr , співробітники Лувра в особі профспілки скористалися своїм правом надалі до відновлення роботи зажадати пояснень від компетентних осіб - в даному випадку, з приводу небезпеки зараження коронавірусів.

Конкретно вони зажадали провести збори, на яких висловлять свої побоювання з приводу зараження коронавірусів - як вони вказують, через зали музею проходять в день десятки тисяч відвідувачів, причому 85% з них - через зал, де експонується «Джоконда».

Таким чином, доглядачі залів знаходяться в групі ризику. Співробітники музею хочуть знати, які заходи безпеки будуть вжиті з цього приводу. На збори також запрошений представник паризької префектури, яка має право тимчасово закривати музей. Збори повинні відбутися близько полудня понеділка за київським часом, після чого Лувр або відкриють, або ні.

До речі, в цю неділю ті, хто не потрапив в Лувр, могли побачити унікальну картину в ще одному святому для французької культури місці. За повідомленням franceinfo.fr, актори паризького театру Комеді Франсез влаштували своєрідну демонстрацію проти пенсійної реформи, яка урізає їхні особливі права, даровані театру ще Людовіком XIV в 1698-му році.

Роман Поланський названий кращим режисером за версією премії "Сезар"

Вони в театральних костюмах зіграли в вікнах Комеді Франсез для присутніх перед будівлею численних глядачів уривки з вистав, а потім вивісили з балкона банери зі списком професій працівників театру, які постраждають від пенсійної реформи.