Підготовка до холодів: ось що потрібно знати про заготівлю дров для опалення
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 682
Як правильно та які дрова запасати на зиму
В умовах, коли загроза залишитися без зимового опалення цілком реальна, дров’яні каміни та печі можуть врятувати мешканців приватних будинків. Для цього потрібно вже зараз запастись дровами. Тим більше що не будь-яка деревина підходить для використання в печі.
"Телеграф" розповідає, на що важливо звернути увагу під час заготівлі дров для опалення.
Якими дровами треба запасатись
Заготівля дров для опалення — важливий етап, від якого залежить ефективність роботи печі або каміна, рівень комфорту та безпеки в будинку. Щоб дрова давали більше тепла та служили довше, потрібно враховувати кілька ключових моментів.
Для опалення найкраще підходять тверді породи дерев:
- дуб,
- ясен,
- береза,
- граб.
Вони мають високу щільність, горять повільно і віддають багато тепла. М’які породи, такі як верба або сосна, згоряють швидше і виділяють менше тепла, але їх можна використовувати для розпалювання.
Дуже важливо, щоб дрова були сухі — сирі дрова погано горять і утворюють багато диму. Оптимальна вологість дров має бути близько 20%.
Як зберігати дрова
Заготовлені дрова потрібно зберігати в сухому місці, що добре провітрюється, — зазначає Merkur.de. Найкращий варіант – це дров’яник, захищений від дощу та снігу. Важливо, щоб дрова не лежали на землі, для цього можна зробити підстилку з дерев’яних піддонів або дощок.
Поліна повинна бути складена так, щоб між ними залишався простір для циркуляції повітря. Це прискорює процес сушіння і запобігає появі плісняви.
Чим не можна топити камін та піч
Для камінів та печей з метою безпеки не можна використовувати:
- фарбовані, лаковані, просочені хімікатами дошки;
- меблі, а також відходи від будівництва;
- сміття та пластикові відходи;
- глянцеві журнали та іншу поліграфію.
Раніше "Телеграф" розповідав, як утеплити своє житло та не витратити на це великі гроші.