Багато хто про це навіть не знає: як правильно налаштувати опалення, щоб заощадити та не замерзнути
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Холодно не буде
Холоди неминуче спричиняють збільшення рахунків за опалення. Але правильне обслуговування радіаторів може спричинити значну економію. Необхідно просто правильно налаштувати термостат. Багато хто припускається помилки — викручують їх максимально або не викручують взагалі.
Як налаштувати опалення
Сучасні радіатори опалення часто мають термостати з ручками, що дозволяють регулювати температуру в приміщенні. Деякі домовласники вважають, що встановлення ручки у положення "0" означає повне відключення опалення. Але насправді це не так. У цьому положенні термостат все одно підтримує температуру від 6 до 8 °C, щоб не допустити замерзання установки.
Положення "1" забезпечує температуру близько 12–13 °C і добре працює у підвалах чи приміщеннях, які ми не використовуємо щодня. Встановивши термостат на "2" ми отримаємо 15-16 градусів, що рекомендується як найкраща температура для сну. При виборі "3" ми отримаємо трохи тепліше від 18-20 °C. Цей режим є оптимальним для використання взимку. Він дозволяє створити комфортну атмосферу у вітальні чи кухні.
У положенні "4" радіатор нагріває повітря до 22-24 градусів. Цей режим рекомендується використовувати лише за крайньої потреби.
Для оптимізації витрат на опалення не рекомендується встановлювати термостат на максимальні значення. Також помилкою є переохолодження приміщення. Дешевше підтримувати постійну температуру, ніж зайвий раз опалювати приміщення. Тому вимикати опалення, наприклад, коли ви йдете на роботу, немає сенсу. Таким чином не вдасться заощадити, а в деяких випадках доведеться навіть заплатити більше.
Раніше ми розповідали, як підготувати вікна до зими. Для початку необхідно перевірити їх на герметичність. За потреби їх можна утеплити підручним матеріалом.