Це "вбиває" батарею смартфона: яких помилок не можна припускатися під час зарядки

Читать на русском
Автор
880
Як правильно заряджати смартфон — уникайте цих помилок Новина оновлена 13 листопада 2024, 18:02
Як правильно заряджати смартфон — уникайте цих помилок. Фото Pixabay

Термін служби батареї можна продовжити за допомогою простих порад

Батарея є "серцем" будь-якого смартфона, і її стан безпосередньо впливає на зручність використання гаджета. Коли заряд починає стрімко падати, навіть найпотужніші пристрої втрачають свою привабливість. Однак зберегти життя акумулятора допоможуть прості правила, особливо важливі в момент заряджання.

У матеріалі MSN експерти назвали помилки, здатні "вбити" батарею. Їх у жодному разі не можна допускати.

Які помилки "вбивають" батарею смартфона

Повна розрядка смартфона

Це одна з найпоширеніших помилок, які згодом можуть нашкодити акумулятору. Сучасні літій-іонні батареї розроблені так, щоб працювати в діапазоні 20-80% заряду, і їхнє повне виснаження призводить до збільшення циклу розрядки, що прискорює зношування. Щобільше, часто повна розрядка може знизити місткість батареї, роблячи її менш ефективною. Це не тільки скорочує час роботи пристрою, але може вплинути на його продуктивність.

Неякісні зарядні пристрої

Такі пристрої можуть видавати нестабільну напругу, перегрівати акумулятор і знижувати його місткість. Використання дешевих або підроблених зарядок може призвести до пошкодження батареї, скорочення її терміну служби, а в гірших випадках – до перегріву або спалаху. Щоб захистити свій гаджет, важливо вибирати тільки оригінальні або сертифіковані зарядні пристрої, сумісні зі смартфоном.

Відсутність оптимізації заряджання

Звичка залишати телефон на зарядці на всю ніч може призвести до перегріву батареї та її швидкого зношування. Аналогічно, використання смартфона під час заряджання збільшує навантаження на акумулятор та знижує його ефективність. Оптимізація заряджання передбачає дотримання рекомендацій, таких як підтримання рівня заряду в межах 20–80% та використання режиму енергоощадження.

Раніше "Телеграф" розповідав, які п’ять прихованих функцій гальмують роботу телефону та "жеруть" заряд. Зміна деяких установок покращить роботу пристрою.