В Індонезії виверження вулкана забрало життя більше десятка людей: острів покрило попелом (відео)

Читать на русском
Автор
159
Вулкан Семеру викинув стовп попелу заввишки 12 тисяч метрів Новина оновлена 05 грудня 2021, 09:12
Вулкан Семеру викинув стовп попелу заввишки 12 тисяч метрів

Селища острова повністю покрило вулканічним попелом

В Індонезії внаслідок виверження попелу з вулкана Семеру на острові Ява загинули щонайменше 13 людей, а ще десятки зазнали поранень.

Як повідомляє ВВС, офіційні особи заявили про 57 постраждалих громадян — багато хто з них отримав серйозні опіки, а деякі травмувалися, коли намагалися врятуватися втечею.

Рятувальники евакуювали із району Лумаджанг, що найбільше постраждав від виверження, 902 особи. Тут щонайменше 11 селищ повністю покрило вулканічним попелом — житлові будинки затопило, а їхнім власникам довелося рятуватися у мечетях та інших тимчасових сховищах. При цьому жителі острова Ява кажуть, що стовп попелу повністю закриває їм сонце, через що вони кілька днів як живуть у сутінках.

Виверження вулкана Семеру в Індонезії

Представники Індонезійського агентства з пом’якшення наслідків стихійного лиха кажуть, що під час виверження вулкана розірвало дорогу та міст із району Лумаджанг до найближчого міста Маланг. Евакуація жителів також була дуже ускладнена відключенням електроенергії та сильними зливами, що супроводжували виверження вулкана на острові Ява.

Виверження вулкана Семеру в Індонезії

Нагадаємо, що вулкан Семеру викинув стовп вулканічного попелу у суботу, 4 грудня. Висота чорної хмари склала понад 12 тисяч метрів, що значно перевищує навіть Еверест, який вважається найвищою точкою Землі.

Раніше "Телеграф" повідомляв про виверження вулкана на іспанському острові Пальма. З острова евакуювали близько 7000 громадян, а величезні гори попелу засипали дороги та будинки.