Це там зайве: як виглядає памʼятник Шатунову, навколо якого було багато критики

Читать на русском
Автор
Новина оновлена 21 листопада 2024, 09:18

До пам'ятника співаку було різне ставлення у суспільстві

Юрій Шатунов — відомий російський співак, який тривалий час був солістом гурту "Ласковый май". Колектив збирав стадіони по всьому Радянському Союзу. Артиста не стало у червні 2022 року. Причиною смерті була серцева недостатність. Виконавець помер у 48 років.

"Телеграф" розповість, де похований співак і який вигляд має його могила.

Могила Юрія Шатунова

Юрія Шатунова поховали на Троєкурівському кладовищі, де спочивають відомі співаки, акторки та інші видатні постаті. За життя Шатунов просив про кремацію, тому у цьому місці похоронили частина праху співака. Іншу ж розвіяли в Німеччині на озері, де артист періодично бував і займався риболовлею.

У 2023 році на могилі встановили пам'ятник Шатунову. Він має вигляд бронзової скульптури у понад 2 метри. Вартість пам'ятника становить 10 мільйонів рублів. Співака відтворили у звичному для нього образі — у джинсах, футболці, кросівках і з мікрофоном.

Фото з російських медіа
Фото з російських медіа

Торік артист мав би відзначати ювілей — 50 років, тож саме з цією датою пов'язали відкриття пам'ятника. Позаду нього, на стіні будівлі можна побачити кілька портретів виконавця та напис "Легенда". Також прихильники постійно приносять на могилу артиста свіжі квіти.

Фото з російських медіа
Фото з російських медіа

Також одного разу прихильники помітили тінь від пам'ятника на стіні навпроти. Багато-хто побачив у ній відображення артиста з крилами за спиною, немовби ангела. Шанувальники надали цьому особливого символізму й написали, що "прилетів їхній ангел".

Фото з російських медіа

Цікаво, що продюсер "Ласкового мая" Андрій Разін не приїхав на відкриття пам'ятника своєму колезі. Подейкували, що чоловік заздрив популярності артиста і використовував згадки про нього лише для власного піару. Також на церемонію не приїхав жоден відомий російський артист.

Деякі митці розкритикували окремі деталі пам'ятника. Зокрема, художник Нікас Сафронов не оцінив мікрофон у руках артиста, пояснивши, що професію Шатунова можна було б обіграти цікавіше.

"Щоправда, на мій погляд, мікрофон у руці – зайвий. Шатунов був популярний серед тих, хто народився у 70-ті та 80-ті роки. Це покоління його любить, а нове вже захоплене іншими артистами. Професію Шатунова можна було показати тоншим прийомом", — висловився чоловік.

До того ж художник не зрозумів, навіщо було створювати настільки великий пам'ятник. Адже співак не був високого зросту та ніколи не хвалився своєю популярністю.

До речі, в іншому місті країни-агресорки — Оренбурзі, також хотіли увіковічити зірку 90-х. Пам'ятник планували розташувати на постаменті, де раніше був встановлений монумент Леніна. Однак комуністи висловились проти, адже пам'ятник радянському вождю мали повернути на місце після реставрації. Водночас місцеві не зрозуміли цього, адже поруч вже є розташований пам'ятник Леніну.

Раніше "Телеграф" писав, як виглядає могила радянської акторки Світлани Світличної, зірки "Діамантової руки". Артистку поховали на Троєкурівському кладовищі.