Facebook позначатиме повідомлення контрольованих державою ЗМІ

Автор
538
Facebook позначатиме повідомлення контрольованих державою ЗМІ

Соціальна мережа Facebook почне маркувати повідомлення контрольованих державою ЗМІ.

"Ми гарантуємо більшу прозорість цих видань, оскільки вони поєднують вплив медіаорганізацій зі стратегічної підтримкою держави, і ми вважаємо, що люди повинні знати, що новини, які вони читають, походять з боку видань, які можуть перебувати під впливом уряду", - написав у своєму блозі глава відділу кібербезпеки Facebook Натан Глейхер.

Уточнюється, що позначки спочатку з'являться на сторінках ЗМІ, а протягом наступного тижня будуть додані в повідомлення в стрічці новин.

Визначення Facebook для ЗМІ як контрольованих державою було розроблено у співпраці з експертами та організаціями в сфері засобів масової інформації, управління, прав людини.

В Україні запустили мобільний додаток "Штрафи ПДР"

Компанія зазначає, що буде приймати рішення про те, чи є ЗМІ контрольованим державою, на основі схеми фінансування і структури медіакомпаній, а також відкритих джерел звітності про них.

ЗМІ, визнані контрольованими державою, зможуть оскаржити свій статус.

Зазначається, що серед ЗМІ, які отримають маркування в четвер - Russia Today, Sputnik, Xinhua News і Philippine News Agency.

Тим часом телекомпанія Al Jazeera не отримає маркування, оскільки перебуває в приватній власності, хоча при цьому має члена королівської сім'ї Катару головою правління компанії.

Соціальна мережа вперше оголосила, що почне маркування постів у жовтні 2019 року.