"Ідеальний варіант": Туреччина запропонувала стати посередником між Україною та Росією

Читать на русском
Автор
279
Реджеп Тайїп Ердоган
Реджеп Тайїп Ердоган

Спікер Ердогана розповів, яку перевага має Туреччина.

Туреччина підтвердила свій намір стати посередником у питанні врегулювання конфлікту між Росією та Україною.

Про це розповів прессекретар президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана Ібрагім Калин у коментарі "Анадолу".

Він зазначив, що нова ескалація конфлікту між Києвом та Москвою не потрібна жодній країні в регіоні, включаючи Туреччину.

"Безумовно, найкращим виходом було б розв'язання питання самими сторонами, а саме Росією та Україною. Це був би ідеальний варіант", — зазначив Калин.

Водночас він зазначив, що оскільки таке не спостерігається, то свою роль може зіграти Анкара, яка має добрі стосунки і з Україною, і з Росією, і тим самим вигідно відрізняється на тлі багатьох країн ЄС.

Зокрема, турецький лідер може створити майданчик для переговорів президентів України та Росії Володимира Зеленського та Володимира Путіна, а також організувати між ними діалог.

Крім того, каже Калин, щоб запобігти подальшій ескалації конфлікту зусилля для цього мають докласти не лише Київ та Москва, а й НАТО та країни Заходу.

Як повідомлялося раніше, експерт Національного інституту стратегічних досліджень Близького Сходу Микола Замікула розповів "Телеграфу", чому Ердоган вирішив взяти на себе роль посередника між Зеленським і Путіним і чому для України це вигідно.