"Обставини сприяють": Арестович розповів, чи зможе Україна стати членом НАТО

Читать на русском
Автор
395
"Обставини сприяють": Арестович розповів, чи зможе Україна стати членом НАТО Новина оновлена 17 травня 2022, 02:48

Україна може приєднатися до НАТО, однак це не обговорюватиметься до перемоги

Розмови про можливий вступ України до НАТО можуть відновитись після завершення бойових дій, а всі обставини зараз сприяють тому, щоб нашу країну прийняли до Альянсу.

Таку думку висловив радник глави офісу президента Олексій Арестович в ефірі єдиного марафону українських новин.

"Я думаю, що під час бойових дій навряд чи нас приймуть до НАТО, просто тому, що це є ускладненою процедурою", — сказав він.

Водночас Арестович зазначив, що вже прозвучали заяви про те, що отримання ПДЧ для країни є необов’язковим, якщо вона відповідає всім вимогам Альянсу. Тому є можливість, що розмови про майбутнє України в НАТО відновляться після перемоги.

Те, що такі розмови вже ведуться навіть попри те, що бойові дії продовжуються, може свідчити про те, що в НАТО зрозуміли, що Альянс отримає від України більше, ніж втратить, оскільки українські захисники демонструють справжні чудеса. Крім того, він зазначив, що НАТО більше не боїться росії, а отже, і не боїться вести розмови про вступ нових країн.

Арестович додав, що у США вже запустили відповідну дискусію щодо швидкого прийняття України до Альянсу.

"Ми побачимо. Зараз обставини сприяють вступу України до НАТО", — зазначив він.

Як повідомлялося раніше, тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін розповіла, що отримання ПДЧ не є обов’язковою вимогою для тих країн, які й так відповідають вимогам Альянсу.