Ігор Попов вважає справу ексзаступника МО Шаповалова сигналом: працювати в системі державного управління ризиковано

Читать на русском
Автор

Відомий політик прокоментував гучні кримінальні переслідування

Відомий політик, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов, коментуючи кримінальне переслідування колишнього заступника міністра оборони Вячеслава Шаповалова, а також колишнього голови НАК "Нафтогаз України" і колишнього міністра інфраструктури Андрія Пивоварського, заявив виданню "Факти", що, "на жаль, такі процеси надсилають чіткий сигнал реформаторам: працювати в системі державного управління надто ризиковано".

"Ти спробуєш щось змінити в країні, сумлінно виконуючи свою роботу, а за кілька років після звільнення до тебе прийдуть із дивною підозрою. Компетентних менеджерів та людей справи, які бажають працювати у державній вертикалі, в Україні і так небагато" , — каже Попов.

Вячеслав Шаповалов

Нагадаємо, що Шаповалов у МО відповідав за тилове забезпечення Збройних Сил. На початку року після "яєчного скандалу" він, аби не кидати тінь на міністерство та ЗСУ, пішов у відставку за власним рішенням. Після цього ДБР вручило йому підозру, але не у корупції, не у завищених цінах на продукти харчування, а у перешкоджанні законній діяльності ЗСУ в особливий період (ст. 114−1 Кримінального кодексу).

Підозра ґрунтується на тому, що нібито за його вказівкою Департамент держзакупівель МО підписав контракти на постачання амуніції без пунктів контролю якості та за умови 100-відсоткової оплати. Крім того, слідство стверджує, що Шаповалов мав корисний умисел, хоча доказів цьому не надало, а суд не поцікавився, на підставі чого його підозрюють у цьому.

Юрист Андрій Вігірінський звернув увагу на те, що у ухвалі суду про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою про корупційний склад злочину взагалі немає жодного слова, як немає й натяку на присвоєння Шаповаловим будь-яких фінансових ресурсів.

Сам Шаповалов у своєму інтерв’ю заявив: "За версією сторони обвинувачення, я так сильно перешкоджав ЗСУ, що ніхто не постраждав: ані люди, ані державні фінанси. Цікаво, щось зміниться, коли стане відомо, що по цим договорам товари або продукція – поставлена та прийнята, неякісні товари – або замінили, або повернули гроші, включаючи пеню, штрафи?"

Він також вважає справу проти себе нікчемною.

"Не думаю, що все це вірний шлях для держави, яка відстоює свою незалежність та є країною – кандидатом у члени Євросоюзу. І, звісно, ми дуже потребуємо реформи судової системи, яка має не лише слідувати букві закону, а й виносити справедливі рішення, бо закон без справедливості – це інструмент репресій", — сказав Шаповалов.