Розкрадання в "Охматдиті" на 30 мільйонів: НАБУ оголосило три підозри

Автор
471
Розкрадання в "Охматдиті" на 30 мільйонів: НАБУ оголосило три підозри

Національне антикорупційне бюро України і Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили трьом особам підозру у завданні 30 млн грн збитків під час постачання обладнання для нового корпусу лікарні "Охматдит".

"5 травня 2020 року НАБУ і САП повідомили трьом особам про підозру у завданні 30 млн грн збитків державі – ці кошти мали піти на будівництво нового корпусу лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит", - про це повідомляє пресслужба НАБУ.

Як зазначили у НАБУ, йдеться про колишнього директора державного підприємства-замовника будівництва "Укрмедпроектбуд", керівника приватного підприємства-генпідрядника, а також очільника підприємства-зберігача обладнання, яке мало використовуватися для облаштування лікарні.

Дії екскерівника «Укрмедпроектбуду» кваліфіковані за ч.2 ст.28 (вчинення злочину групою осіб за попередньою змовою - ред..), ч.2 ст.364 (зловживання владою або службовим становищем – ред.), ч.1 ст.366 (службове підроблення – ред.) Кримінального кодексу України. Керівникам приватних компаній інкримінують вчинення злочинів, передбачених ч.5 ст.27, ч.2 ст.28, ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК України.

МАУ здійснить чартерні рейси із заробітчанами до чотирьох країн

"Оскільки місцеперебування керівника підприємства-зберігача наразі не встановлено, про підозру йому повідомлено в порядку ст.135, ст.278 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про оголошення його в розшук", - зазначили у НАБУ.

Як встановило слідство, у 2013 році підозрювані у змові фактично сфабрикували документи, які нібито підтверджували постачання інженерного та технічного обладнання для нового корпусу лікарні "Охматдит".

"Насправді ж ніякого постачання не відбулось і на зберігання його не передавали. Однак кошти за поставлене виключно "на папері" обладнання підприємство-генпідрядник отримав. Внаслідок таких дій державним інтересам завдано шкоди, розмір якої перевищує 30 млн грн", - підкреслили в НАБУ.

Детективи розпочали розслідування вказаних фактів у вересні 2017 року після одержання матеріалів від Національної поліції України.

Відповідна постанова про закріплення підслідності за Національним бюро винесена Генеральним прокурором у серпні 2017 року.