Один дизайн на всю країну: чому в СРСР на балконах вставляли вікна з автобусів

Читать на русском
Автор
1013
Вікна в СРСР
Вікна в СРСР. Фото Колаж "Телеграф"

Такий тип скління як належить не захищав від холоду

В епоху Радянського Союзу, через дефіцит та бідність люди вдавалися до незвичних рішень. Це стосувалося всіх сфер житті, зокрема будівництва.

Прогулюючись старими радянськими кварталами не рідко замість пластикових чи дерев’яних вікон можна було побачити ті, що нагадують автобусні. Про те, чому так вийшло, розповідає "Телеграф" з посиланням на OBOZ.UA.

Так звані "автобусні вікна" на балконах знайомі багатьом з дитинства. Існує декілька версій, чому в СРСР чимало людей саме таким чином склили свої балкони. Першою причиною чому так робили — це не просто естетична особливість радянських будівель, а результат епохи дефіциту та винахідливості.

У часи СРСР питання забезпечення населення товарами народного споживання, у тому числі й будівельними матеріалами, стояло гостро. Тому не рідко працівники користувалися своїм положенням та тягли додому з роботи все, що могло б знадобитися. Таким чином люди вигадували застосування й старим занедбаним автобусам та тролейбусам.

Також в 90-ті роки, через те, що підприємства переживали складні часи, людям могли видавати зарплату не грошима, а продукцією. Тобто працівнику заводу з виготовлення цегли, могли заплатити цеглою. А тим, хто працює в транспортній сфері, дозволяли користуватися списаними деталями.

В Україні балкони подібного типу називають не лише "автобусними", а й "броварськими". Адже на території міста Бровари в Київській області розташований завод "Київгума". Він працює з 1930 року. На ньому виробляли гумове ущільнення, яке використовували саме для виробництва скління автобусного типу. Крім того, роль зіграв Броварський алюмінієвий завод.

Таким чином у людей під рукою з’явилося все необхідне для того, щоб дешево модернізувати свої домівки. Такий тип скління як належить не захищав від холоду, але можливістю вигідно реалізовувати залишки товару люди знехтувати не хотіли.

Раніше "Телеграф" розповідав, що та чому в СРСР їли радянські діти.