Точно не викидали: що робили в СРСР зі старими газетами і чому їх зберігали
- Автор
- Дата публікації
Читать на русском
- Автор
- 1123
Ними не тільки мили вікна та сушили взуття
Раніше, щоб дізнатись останні новини чи щось цікаве людини користувались не інтернетом чи телебаченням, а газетами та журналами. Середньостатистична сім'я в СРСР могла виписувати до 5 найменувань на місяць, але старі газети не викидались, адже їх з користю використовували господині.
"Телеграф" розповість, чому у радянській квартирі завжди була стопка зі старої преси та що з нею робили.
Більшість лайфхаків господинь були пов'язані з побутом, тому газети не тільки читали, ними мили, сушили та навіть клали до вбиральні.
Що робили зі старими газетами в СРСР
- Сушили промокле взуття. Так, вогкі чоботи легше висушити запхавши у них папір, а ніж біля тепла чи на відкритому повітрі. Такий лайфхак не тільки зберігає нормальну форму та колір взуття, а й прибирає не приємний запах.
- Утеплення вікон. Раніше старі віконні рами мали багато щілин, які забивали старими газетами. Ними могли прикрити діри і у підлозі, і у дверях.
- Миття вікон. Господині просто змочували скло мильною водою і витирали газетами, адже вони не залишали розводів, ворсу тощо.
- Зберігання їжі. Так, надлишкові газети в СРСР використовували для загортання тормозків на роботу, пиріжків, булочок будь-чого жирного і не дуже.
- Старими газетами також накривали шафи чи інші поверхні, щоб вони не припадали пилом і не псувалися.
- Їх ще клеїли перед шпалерами на стінку, щоб було краще зціплення. Такий шар виконував роль такої собі грунтовки.
- Замість килима у коридорі чи у під'їзді. Стара кореспонденція в СРСР була не тільки у руках людини, що читає, а й під ногами, аби менше бруду заносилось у приміщення.
- Замість туалетного паперу. Так, в СРСР економили на усьому, тому старі газети могли використовувати замість паперу у вбиральнях.
- Використовували як серветки. У радянські часи не було звичних зараз сухих серветок, якими можна витерти руки під час їжі тощо, тому в СРСР цю функцію виконували старі газети. Ними не тільки руки витирали, а й використовували як підкладки під час чищення м'яса та риби.
- Обкладинки для книжок. Так, радянські шкільні книги господині могли загортати в газети чи шпалери, коли ще не було звичних нам прозорих обкладинок.
Раніше "Телеграф" писав про звички з СРСР, які збереглися і зараз.