Є обнадійливий сигнал у переговорах із Путіним, але будь-яка іскра може підірвати ситуацію - Тарас Березовець

Читать на русском
Автор
1497
Росія вирішила повторити зустріч у "нормандському" форматі, і це добрий знак Новина оновлена 27 січня 2022, 17:29
Росія вирішила повторити зустріч у "нормандському" форматі, і це добрий знак

Політичний консультант, магістр міжнародних відносин Тарас Березовець оцінив для "Телеграфу" підсумки "нормандських" переговорів

Ключове в переговорах політичних радників голів Нормандського формату, які відбулися 26 січня в Парижі, — те, що РФ ухвалила рішення на таку повторну зустріч через два тижні в Берліні.

Це означає, що Кремль почав активно шукати вихід із глухого кута, в який сам себе загнав своїм грудневим ультиматумом з питань безпеки.

Путіну необхідно, умовно кажучи, злізти з тієї пальми, на яку він виліз дуже високо. І впасти з якої може виявитися дуже боляче.

Тому Путіну важливо зберегти обличчя. Проведення наступного раунду переговорів у нормандському форматі дозволяє йому говорити: ми не можемо переходити до наступного етапу ескалації, оскільки ми ведемо переговори з Україною та Заходом.

Все це може означати, що Путін шукає виходи із дипломатичного глухого кута. І не випадково зустріч у Парижі збіглася з відповідями США та НАТО на російські вимоги щодо "питань безпеки".

Сам факт проведення переговорів тепер ще й у Берліні – обнадійливий сигнал щодо можливої деескалації.

Водночас не можна виключати, що оскільки порох уже завантажений у бочки, будь-яка іскра може підірвати ситуацію. А тому слід бути дуже обережними і з прогнозами, і із заявами, і з діями.

Все може рвонути з якоїсь дикої випадковості. Через безневинний інцидент.

Але сподіватимемося, що події почали рухатися у бік деескалації.

Що викликає подив, це присутність від України на переговорах у нормандському форматі глави Офісу президента – Андрія Єрмака. Якщо ми говоримо про політичних радників, то представляти нашу країну мав би секретар РНБО Олексій Данилов. Це його прерогатива, а точно не компетенція Єрмака, який не має жодних повноважень. І на низьку компетентність якого неодноразово звертали увагу західні дипломати.

Info Icon

Думки, висловлені в рубриці блоги, належать автору.
Редакція не несе відповідальності за їх зміст.