Обсяги та темпи постачання зброї говорять про те, що війна в Україні не завершиться скоро - Ілія Куса

Читать на русском
Автор
Війна в Україні може тривати до кінця 2023 року
Війна в Україні може тривати до кінця 2023 року. Фото https://t.me/V_Zelenskiy_official

Експерт із міжнародної політики Українського інституту майбутнього Ілія Куса спеціально для "Телеграфа" оцінив шанси на завершення війни цього року

На спільному з головою Пентагону Ллойдом Остіном брифінгу за підсумками восьмого засідання у форматі "Рамштайн" голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі заявив, що Україні "дуже і дуже важко" вигнати російських загарбників у 2023 році.

Тому, зазначив він, мабуть, війна не закінчиться цього року. Вважаю, що подібні заяви американців мають певний сенс. Я не військовий експерт, але з геополітичного, з міжнародного погляду – наразі не видно, що російсько-українська війна наближається до свого завершення. І цілком імовірно, що бойові дії продовжаться весь цей рік.

І росіяни, і українці готуються наступати. Багато було заяв із приводу ймовірного весняного контрнаступу ЗСУ. І поспіх зі спробою надати нам танки, схоже, пов’язаний саме з тим, щоб утримати ситуацію.

Після історії з найжорстокішими штурмами Бахмута і Соледара, судячи з загальної складної ситуації в Донецькій області, західні союзники поспішають надати Україні необхідне озброєння. Щоб дати можливість відвоювати ще частину нашої території протягом весни-літа.

Судячи з обсягів та темпів військового постачання, російсько-український конфлікт не завершиться найближчим часом. Швидше за все, на нас чекає весняно-літня кампанія. Що буде далі – сказати важко. Ключова проблема в тому, що різні сторони мають різне сприйняття перемоги і поразки як таких. Тому немає узгодженої стратегії виходу із конфлікту.

Info Icon

Думки, висловлені в рубриці блоги, належать автору.
Редакція не несе відповідальності за їх зміст.