Курс долара – хто найбільше заробив на девальвації гривні
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Деякі банки примудрилися на операціях із валютою заробити до 40% свого доходу
Девальвація гривні та зростання курсу долара з початком війни не лише знецінили нацвалюту, а й зробили українські банки багатшими, дозволивши їм заробити на різниці валют у шість разів більше, ніж у 2021 році.
Так, якщо у квітні-червні 2021 року українські банки заробили на операціях з купівлі-продажу іноземної валюти 2 млрд грн прибутку, то у квітні-червні 2022 року цей показник становив 12,4 млрд грн. Про це йдеться у огляді банківського сектору України від Національного банку.
Такого показника банки досягли за рахунок існування в Україні паралельно кількох курсів валюти:
- фіксованого офіційного – зараз це 36,56 грн.;
- курсу в обмінних пунктах банків – від 40,5 до 41,5 грн.
- курсу готівкового долара на чорному ринку – від 41,3 до 41,55 грн.
За даними "Форбс-Україна, найбільший прибуток від валютообмінних операцій отримав закономірно державний ПриватБанк: 8,3 млрд грн на 1 серпня. На другому місці Універсал Банк (monobank) — 3,1 млрд грн, третій результат "Ощадбанку" — 944 млн грн.
Дохід від купівлі-продажу валюти дозволив деяким банкам сформувати до 38% усіх своїх доходів саме на операціях цього виду.
При цьому і за підсумками роботи у липні-вересні українські банки можуть ще більше покращити свої показники прибутковості на девальвації гривні, адже у липні НБУ збільшив її офіційний курс, а до кінця вересня курс долара може зрости до 42-43 гривень.