Українські воїни можуть розраховувати на ще один вид виплат: подробиці
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 2052
Навіть після звільнення зі служби, військовослужбовець залишається у житловій черзі
Українські воїни можуть розраховувати на житлові компенсації у разі відмови від отримання житла. Виплати належать тим, хто має вислугу щонайменше 20 років.
Про це йдеться у постанові Кабінету міністрів України №15 від 6 січня 2023 року. У разі звільнення з військової частини право на одержання житла чи виплат зберігається за людиною.
У документі зазначено, що пункт 29 Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями буде викладено у новій редакції. Є низка випадків, коли військовослужбовець залишається у черзі на отримання житла з державного житлового фонду, що визначається часом зарахування на облік:
- у разі звільнення з військової служби у запас за станом здоров’я,
- має вислугу військової служби не менше 20 років,
- у разі звільнення у відставку,
- у разі скорочення штатів або проведення інших організаційних заходів у разі неможливості їх використання на військовій службі.
У черзі на житло військовослужбовець стає у військовій частині, але якщо її розформували — то за чергу відповідають територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) або інші відповідні квартирно-експлуатаційні органи.
Але за бажанням військовослужбовець може відмовитися від отримання житла. У такому разі йому належать компенсаційні виплати. Проте розмір виплат та порядок їх нарахування не зазначено у постанові Кабміну.
Раніше "Телеграф" розповідав про те, що українські воїни можуть отримати виплати від Червоного хреста. Сума допомоги сягає 16 тисяч гривень.