Росія запустила нову страшилку: Путін особисто похвалився випробуванням гіперзвукової ракети (відео)

Читать на русском
Автор
1267
Путін назвав ракетні пуски "великою подією"
Путін назвав ракетні пуски "великою подією"

Ракети мають надійти на озброєння військ РФ у 2022 році.

Російський президент Володимир Путін у п’ятницю, 24 грудня, заявив, що вперше було успішно проведено залповий пуск гіперзвукових ракет "Циркон".

Про це повідомляє РБК.

"Випробування проведено успішно, бездоганно", — сказав Путін.

За його словами, запуск цих ракет є "великою подією в житті країни", а прийняття їх на озброєння стане суттєвим вкладенням у безпеку та обороноздатність Росії.

Також він привітав інженерів, конструкторів та інших людей, які брали участь у створенні цієї ракети.

Ракети "Циркон" або 3M22 є найновішим типом гіперзвукової зброї. За наявними в мережі даними, вона здатна розвивати швидкість близько 8 махів (6000-10 200 км/год), що робить її недоступною для перехоплення існуючими системами протиракетної оборони. Крім того, через високу швидкість польоту, її запуск складніше зафіксувати.

Її основним завданням є ураження морських цілей на відстані до 500 кілометрів, втім, у керівництві РФ говорили, що вона здатна вражати й наземні цілі.

Випробування ракети розпочалися у 2016 році, а у жовтні 2021 року в мережі з’явилося відео її запуску з підводного човна.

Передбачалося, що саме цими ракетами буде оснащено найновіший корвет ВМС РФ "Швидкий", який нещодавно згорів на верфі в Санкт-Петербурзі.

Сам корабель спалахнув ще пізно вночі 17 грудня, проте гасили його до самої ночі 18 грудня. Судячи з фото, оприлюднених у мережі, судно сильно постраждало, що швидше за все унеможливить його введення в дію до кінця 2022 року, як це очікувалося раніше.