Пам’ятник встановили через чотири роки: як виглядає могила народного артиста Богдана Ступки і де він похований

Читать на русском
Автор
4198
Богдан Ступка пішов із життя у віці 70 років Новина оновлена 27 листопада 2024, 20:52
Богдан Ступка пішов із життя у віці 70 років. Фото Getty Images

Народний артист і лауреат безлічі орденів та премій помер у віці 70 років

Богдан Ступка — відомий український актор, засновник акторської династії Ступок, народний артист України та володар безлічі нагород та орденів. Він усе своє життя присвятив театральній сцені та зйомкам у кіно, а помер 22 липня 2012 року від онкологічної хвороби. На момент смерті легендарному акторові було 70 років.

"Телеграф" розповість, де поховано Богдана Ступку і як виглядає пам’ятник, який йому встановили.

Богдан Ступка — де похований Народний артист

Актор Богдан Ступка народився у Львівській області 27 серпня 1941 року. Свою першу роль він зіграв на новорічному ранку в 10 років — був Дідом Морозом. З того часу і за підтримки творчих родичів Ступка розпочав свій шлях до акторської майстерності.

Богдан Ступка

Свою акторську кар'єру Богдан Ступка розпочав у Львівському академічному драматичному театрі імені Марії Заньковецької, якому присвятив 17 років життя. А вже 1978 року актор почав працювати у Київському театрі Франка. 2001 року Богдан Ступка очолив Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка у Києві. Там же розпочинав свою кар'єру син Ступки Остап. Окрім театру у житті Богдана Ступки бив і кінематограф. За свою кар'єру актор зіграв понад 100 ролей у кіно.

Богдан Ступка помер у віці 70 років. Це сталося 22 липня 2012 року у лікарні "Феофанія" після тривалої хвороби. За повідомленням Остапа Ступки, причиною смерті батька став серцевий напад на фоні раку кісток.

Богдан Ступка

Церемонія прощання з легендарним актором відбулася 24 липня 2012 року у театрі імені Івана Франка. А похований він у Києві на Байковому цвинтарі. Через чотири роки — влітку 2016 на могилі артиста встановили незвичайний пам’ятник. Це коріння, яке, як гілки, тягнеться вгору, до неба.

Богдан Ступка

Автором скульптури у вигляді коріння дерева став одесит Михайло Рева. Таку інтерпретацію він пояснив тим, що відомий актор міцно пустив коріння в українську землю та став невід’ємною частиною України.

Раніше "Телеграф" розповідав, як виглядає могила Михайла Жванецького у Москві. Пам’ятник із секретом та натяком на Одесу.