Переробники молока закликали Мінагрополітики передбачити держпідтримку молочному скотарству – СМПУ
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Якщо не змінити ситуацію, ціни на молочку в Україні почнуть зростати
Спілка молочних підприємств України (СМПУ) закликала Мінагрополітики відновити дію окремих напрямків держпідтримки розвитку тваринництва, щоб зупинити падіння виробництва молока в Україні до критичного рівня.
"При формуванні міністерством бюджетного запиту щодо проекту держбюджету-2024 закликаємо передбачити часткове відшкодування вартості племінних корів, спецдотацію за приріст поголів’я, а в разі неможливості цих видів підтримки — відновити дію спецрежиму ПДВ при здійсненні операцій з постачання молоко-сировини", — йдеться в повідомленні СМПУ.
Спеціальний режим ПДВ передбачає, що 50% цього податку сплачується до держбюджету, а решта 50% спрямовується на розвиток скотарства з подальшим аудитом використаних коштів.
"Без підтримки виробників молока галузь приречена на зростання цін на молочну продукцію та збільшення присутності імпорту. Наслідком відсутності будь-яких стимулюючих заходів з боку держави вже в найближчій перспективі стане дефіцит молоко-сировини. Відповідно, її ціна зросте, як зростуть і обсяги імпорту молокопродуктів, оскільки внутрішнє виробництво не дозволить покрити потреби населення у якісних молокопродуктах", — зауважив виконавчий директор СМПУ Арсен Дідур.
За словами Арсена Дідура, переробники побоюються, що без державної підтримки ця негативна тенденція посилюватиметься на тлі продовження активних бойових дій в Україні. А з поверненням українців додому, попит на молоко та молокопродукти зросте.
Наявних обсягів молоко-сировини всередині країни вже не вистачає для задоволення потреб українців у харчуванні молочними продуктами, — стверджують в СМПУ.
Обсяги надходження молока-сировини на промислову переробку з 2017 по 2022 роки знизились більше як на 35% — з 4,2 млн т до 2,7 млн т.
Раніше "Телеграф" розповідав, що молокопереробна галузь сьогодні забезпечує роботою близько 1 млн громадян.