Зеленський виступає за ринок збуту українського вугілля

Автор
570
Зеленський виступає за ринок збуту українського вугілля

Президент також підтримав ідею представників галузі про створення Державного комітету з вугільної промисловості.

За гарантований ринок збуту українського вугілля і створення державного комітету з вугільної промисловості виступає президент України Володимир Зеленський.

"Має бути гарантований ринок збуту, й цей ринок - українські ТЕС. Держава повинна захистити українське вугілля, для цього потрібен енергетичний баланс на наступні 10 років, де було б відображено, скільки вугілля видобуватимемо", - сказав він на нараді працівників вугільної галузі в Києві у вівторок.

За словами президента, нині Україна видобуває більше вугілля, ніж може продати, але це не повинно бути проблемою шахтарів. "Завдання профільного міністра - визначити, яким має бути енергобаланс, яка частка має належати тепловій генерації", - зазначив Зеленський.

Зеленський дав два місяці на закриття боргів перед гірниками

Він також підтримав ідею представників галузі про створення Державного комітету з вугільної промисловості.

"Ми це обов'язково зробимо", - сказав Зеленський. 

Крім того, президент вважає за необхідне створити координаційний центр трансформації вугільної галузі на чолі з віце-прем'єром - міністром розвитку громад і територій Денисом Шмигалем за обов'язкової участі в ньому представників вугільних підприємств, місцевої влади, зокрема голів облдержадміністрацій. 

"Проблеми подальшого розвитку галузі мають вирішуватися систематично й системно", - констатував глава держави. 

Крім цього, він повідомив, що Міністерству розвитку громад і територій необхідно розробити програму справедливої трансформації вугільних територій, яка міститиме, зокрема, програму доступу до освіти дітей працівників вугільної галузі та підтримку літніх людей. 

Опитування: хто залишається лідерами електоральних симпатій українців?

За його словами, згідно з цією програмою, жодна шахта не може бути закрита доти, доки її працівники не будуть забезпечені іншою роботою з гідною оплатою.

"Трансформація вугільної галузі має бути справедливою. Це тривалий процес, протягом якого поступово створюватимуться соціально-економічні можливості для розвитку вугільних територій", - наголосив Зеленський.

Звертаючись до міністра енергетики та захисту довкілля Олексія Оржеля, він акцентував увагу на важливості комплексного вирішення питань працівників галузі. 

"Коли ви говорите з шахтарями про майбутнє, потрібно спочатку вирішити їхнє минуле. І коли ви вирішите їхні проблеми, вони тільки тоді почнуть вам довіряти. Тільки так", - констатував Зеленський.