Щоб стати міністром, потрібно пройти особистий кастинг у Зеленського у кабінеті - Тарас Березовець
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Політтехнолог, директор компанії стратегічного консалтингу Berta Communications Тарас Березовець
Стільки галасу навколо призначення нових чотирьох міністрів.
Хоча, по суті, голосування за них не має жодного значення. Як ми вже знаємо – і про це заявляв екс-спікер Разумков – головною вимогою для того, щоб стати міністром, є особистий кастинг у президента Зеленського у кабінеті. Що відбувається в кабінеті, яким чином Зеленський перевіряє кандидатури нових міністрів, це як у приказці "що було у Вегасі – залишилося у Вегасі".
Але немає сумніву, що головними критеріями при виборі на роботу в уряді стали не професіоналізм, досвід, не успішні кейси. Головне – виключно особиста лояльність до президента Володимира Зеленського та голови його Офісу Андрія Єрмака. Останній, до речі, скрізь розставив свої кадри. Його заступник Юлія Свириденко стала першим віце-прем’єром, міністром економіки. Близькі Єрмаку Олексій Резніков та Ірина Верещук зайняли посади міністра оборони та голови Мінітеграції відповідно. Та й новий міністр зі стратегічних галузей промисловості Павло Рябікін, за деякими даними, також є людиною Єрмака.
Жодна із програм цих міністрів значення не має. Виконуватиметься лише програм Офісу президента – і лише у ручному режимі.
І будь-які плани, стратегії членів Кабміну, навіть якщо вони мають добрі цілі – нереалістичні. Цей Кабмін працював і працюватиме за дзвінком із Офісу президента. І не факт, що дзвонити будуть Зеленський чи Єрмак. Може, навіть їхні помічники. Які в зневажливому ключі роздаватиму ЦУ міністрам – що й кому робити.
За президентства Зеленського ми бачили вже три-чотири склади Кабміну. Деяких міністрів не встигають дізнатися навіть експерти та депутати монобільшості, які за них голосують. Про яку ефективність тут може йтися?
Думки, висловлені в рубриці блоги, належать автору.
Редакція не несе відповідальності за їх зміст.