Податкова амністія в Україні: за місяць українці "скинулися" на новий BMW

Читать на русском
Автор
243
Податкова амністія поки не виправдовує покладених надій
Податкова амністія поки не виправдовує покладених надій

Українці поки не поспішають легалізувати приховане від очей фіскалів майно

З 1 вересня в Україні стартувала податкова амністія, в рамках якої українцям пропонується добровільно зареєструвати рухоме і нерухоме майно, придбане до 1 січня 2021 роки без сплати податків на доходи. Нагадаємо, відповідний законопроєкт №5153 Верховна Рада прийняла 15 червня, вперше в історії незалежності надавши можливість українцям легалізувати майно, придбане ними без сплати податків.

Все що для цього потрібно — з 1 вересня 2021 по 31 серпня 2022 року подати до Державної податкової служби (ДПС) декларацію про рухоме, нерухоме майно і матеріальні активи, придбані без сплати податків до 1 січня 2021 року.

В обмін на подібну чесність, держава обіцяла не використовувати отриману інформацію для кримінального переслідування декларанта, крім випадків, передбачених законом. А великим бонусом стало і зовсім звільнення від сплати податків і штрафів за легалізовані активи.

Зі свого боку, декларант зобов’язаний був заплатити з легалізованих їм активів від 2,5% до 9% їх вартості, в залежності від виду легалізованого майна.

І ось 7 жовтня в ДПС України повідомили, що з моменту старту кампанії декларування до бюджету надійшли 1,6 млн грн. За ці гроші можна придбати, наприклад, один новий автомобіль BMW X5 2021 року випуску.

Якщо декларування продовжиться такими ж темпами, то за весь період дії амністії в казну може надійти близько 20 мільйонів гривень. Для порівняння, 20,37 млн грн були виділені влітку на ремонт історико-меморіального музею ім. Степана Бандери в селі Старому Угринові, де він народився.

На думку вітчизняних фінансистів, податкова амністія Україні може нанести більше шкоди, ніж користі оскільки лише простимулює населення не платити податки.