Паркування біля метро: хто перетворив міську землю біля станції "Палац спорту" на приватну стоянку

Читать на русском
Автор
733
Такий вигляд має тепер вихід зі станції метро Палац спорту Новина оновлена 10 листопада 2021, 10:00
Такий вигляд має тепер вихід зі станції метро Палац спорту

Очевидно, володіють ділянкою біля станції метро у Києві люди, які безпосередньо пов’язані з ТРЦ "Гулівер"

Днями користувачі соцмереж звернули увагу на приватну стоянку, що виникла на виході зі станції метро "Палац спорту" у Києві. Ділянку обладнали обмежувальними стовпчиками, знаком «Паркування заборонено» та розміткою з написом "приватна власність". Ситуація стала логічним продовженням земельного хаосу, що відбувається у столиці, але обурення від цього у киян менше не стало. Що сталося – розбирався "Телеграф".

Від ТРЦ «Гулівер» до паркування

Як з’ясувало наше видання, йдеться про земельну ділянку за адресою вулиця Спортивна, 1а. Згідно з відкритими даними, ця ділянка площею 1133 квадратних метрів має кадастровий номер 8000000000 76:058:0013 і є приватною власністю.

Земля вважається приватною власністю
Земля вважається приватною власністю

За даними «Телеграфу», ділянку за адресою вулиця Спортивна, 1-а було передано у приватну власність на підставі державного акта на право приватної власності від 21.11.2008 №02-8-00197, виданого Київміськрадою.

Через 4 роки, 12 липня 2012-го ця ділянка була куплена ТОВ «ТРІ О», що є власником та оператором ТРЦ «Гулівер», чиє будівництво якраз закінчилося наступного року і знаходилося буквально через дорогу від купленої землі.

У серпні 2013 року реєстрацію права власності земельної ділянки за ТОВ «ТРІ О» відобразили у реєстрі прав на нерухоме майно, а 19 листопада землю передали в оренду ТОВ «Оператор «Транспарксервіс». Реєстрація права оренди на ділянку за ТОВ «Оператор «Транспарксервіс» відбулася 30 листопада того ж року.

За даними сервісу YouControl, «Транспарксервіс» зареєстрований за адресою Спортивна площа 1а, простіше кажучи — у ТРЦ «Гулівер» і компанія має одну земельну ділянку.

«Гулівер» заробляє на паркуваннях та обмеженнях для киян?

Сама фірма порівну належить двом фізичним особам – Лідії Коваль та Аллі Шурко, причому першій на 100% належить інша фірма, яка займається паркуванням у столиці – ТОВ «Оператор паркінгу».

При цьому засновниками цієї фірми в різні часи вважалися Лідія Усатова та Олександр Задорожний, які також фігурували й в ТОВ «Оператор «Транспарксервіс». Задорожний – як директор із квітня 2016 по серпень 2019 років, а Усатова – як співвласник з серпня 2017 по лютий 2020 років.

І ТОВ «Оператор паркінгу», і ТОВ «Оператор «Транспарксервіс» зареєстровані все в тому ж ТРЦ «Гулівер» і з високою ймовірністю є «спорідненими» фірмами для власників торгово-розважального центру.

Власником ТРЦ «Гулівер» виступає власник мережі «Ельдорадо» Віктор Поліщук, чий прибуток від 270 тисяч квадратних метрів ТРЦ у столиці та Одесі, на думку ЗМІ, вивів його на перше місце за доходами серед власників цього бізнесу.

Нагадаємо, через запровадження у Києві режиму «червоної зони» робота ТРЦ у столиці обмежена.