Наші предки вірили, що з цього дня осінь повноправно вступає в свої права.
У середу, 22 вересня, православна церква вшановує пам’ять батьків Діви Марії — праведних Іоакима і Анну. День їх пам’яті відзначається слідом за Різдвом Пресвятої Богородиці. На Русі цей день також називали днем породіль.
Анна і Іоаким довгий час не могли зачати дитину, і сталося це, коли вони були вже в похилому віці. Пара довгий час молилася Богу про дарування їм малюка. Одного разу до Йоакима з’явився ангел, який повідомив, що у них народиться дочка. Новонароджену пообіцяли присвятити Богу, тому Марія росла в храмі Єрусалиму до свого повноліття.
У народі Анну і Іоакима вважають покровителями породіль і бездітних. 22 вересня неодмінно вітали всіх молодих матерів і вшановували повитух.
22 вересня також відзначають День осіннього рівнодення. Саме з цього дня ніч рівняється з днем і поступово починає збільшуватися. Наші предки вірили, що якщо в день осіннього рівнодення вмитися росою, то вона допоможе зберегти молодість на довгі роки.
Що не можна робити 22 вересня:
- Не слід в цей день тримати гаманець порожнім.
- Не рекомендується 22 вересня довго валятися в ліжку.
- Чи не коштує 22 вересня відмовляти в гостинності.
- 22 вересня не можна залишати посуд немитої і брудну підлогу на ніч.
- У цей день не варто відкладати свої справи.
Народні прикмети:
- Багато павутини — до погожої осені та морозної зими.
- Якщо в цей день дрова заготовити, то взимку в будинку буде набагато тепліше.
- Випав сніг обіцяє поганий урожай в наступному році. Якщо з модрини ще не все голки обсипалися, то взимку буде багато снігу, але він буде швидко танути.
- Багато лушпиння на цибулі — зима буде холодною.
- Листя з вишні ще не опало — до теплої погоди.
- Ожеледь 22 вересня — до дощу.
Раніше "Телеграф" писав про особливості Дня осіннього рівнодення в 2021 році і які ритуали потрібно провести в цей день.