Небо над Аргентиною раптово наповнилося незвичайними хмарами: відео рідкісної події

Читать на русском
Автор
521
Сріблясті хмари
Сріблясті хмари

Аргентинці побачили найвищі хмари в атмосфері.

Вранці 24 січня у небі над Аргентиною раптово з’явилися сріблясті хмари. Таке явище для цієї місцевості є рідкістю.

Про це повідомляє сайт Space Weather.

Вченим навіть довелося перевірити хмари за допомогою лазерного радару у Ріо-Гранді. Відлуння повернулося з висоти 85 км над поверхнею Землі.

На думку вчених, причиною феномену стало нещодавнє виверження вулкану поблизу острова Тонга. При виверженні в атмосферу було викинуто шлейф дрібних частинок попелу і, що головне, водяної пари. Якщо ці частинки досягли мезосфери, то могли викликати утворення сріблястих хмар.

Сріблясті чи полярні мезосферні хмари – це рідкісне природне явище. Хмари нагадують пір’я і мають синюватий або сріблястий колір. Унікальність їх у тому, що їх добре видно в нічному небі після заходу сонця, оскільки вони знаходяться в мезосфері (на висоті 80 км над поверхнею Землі).

Їх можна побачити лише влітку, тому що на цій висоті у мезосфері біля полюсів найнижчі температури на рік.

Хмари складаються з кристаликів водяного льоду дуже малого розміру, які утворюються з мікрочастинок пилу приблизно космічного походження (з мікрометеорів).

Сріблясті хмари можна побачити лише у Північній півкулі на географічних широтах від 45 до 60 градусів. Аргентинці побачили їх на 51,6 градуса південної широти, що й підтверджує рідкість та унікальність такого явища.

Нагадаємо, у грудні 2021 року космічному телескопу американського аерокосмічного агентства NASA вдалося зафіксувати унікальне скупчення зірок, виявлене в нашій галактиці.