Ближче до птахів, ніж до крокодилів: вчені розповіли, які звуки видавали динозаври
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Динозаври виявилися здатними видавати набагато більший набір звуків, ніж вважалося
Досі вважалося, що насправді звуки, що видаються динозаврами, нагадували швидше гарчання крокодилів, ніж те, що ми могли бачити в популярних фільмах. Однак тепер вчені знайшли докази того, що ці доісторичні істоти могли видавати набагато ширший набір звуків і за своїми вокальними даними більше нагадувати птахів, ніж інших сучасних архозаврів.
Як говориться в новому дослідженні, яке було опубліковано в журналі Communications Biology, вчені змогли відтворити подібність голосового апарату пінакозавра (Pinacosaurus grangeri).
Цей відносно дрібний анкілозавр проживав на території сучасних Китаю та Монголії в пізньому крейдяному періоді близько 86,3–71 мільйона років.
Проблема з визначенням того, як насправді звучали динозаври, полягає в тому, що голосові зв’язки складаються в основному з хрящів, а тому за десятки мільйонів років повністю руйнуються.
Однак автори нового дослідження звернули увагу, що кістки з горла, які були знайдені в далекому 2005 році в Монголії, насправді залишки голосового апарату, а не використовувалися виключно для дихання, як це вважалося раніше.
Також вони виявили й місця кріплення м’язів, якими динозавр міг керувати цими кісточками та цим змінювати своє звучання.
Подальше вивчення розвіяло сумніви в тому, що ці динозаври точно могли видавати звуки, що більше нагадують пташині.
Дане дослідження проливає світло на звучання лише одного виду динозаврів, а які звуки видавали інші види людям ще потрібно дізнатися.
Нагадаємо, раніше вчені з’ясували, із чим був пов’язаний величезний розмір динозаврів, які вимерли близько 66 мільйонів років тому.