Газовий "колапс" в Європі: Шмигаль відповів, чи подорожчає газ для українців взимку

Читать на русском
Автор
231
Ціна на газ зафіксована річним контрактом НАК "Нафтогазу" на рівні 7,96 гривень Новина оновлена 14 вересня 2021, 12:09
Ціна на газ зафіксована річним контрактом НАК "Нафтогазу" на рівні 7,96 гривень

Поряд з Європою, якій пророкують проблеми і подорожчання газу в 2022 році, справи в Україні нібито йдуть інакше

Американські експерти заявили про те, що в Європі вже цієї зими може виникнути енергетична проблема: через те, що Росія не поставила досить газу на ринок, палива може не вистачити, а ціна на початку 2022 року може злетіти. Однак для нас ситуація не зміниться: споживачам палива вистачить, а його ціна під час майбутнього опалювального сезону залишиться незмінною.

Про це на прес-конференції заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, поточна ціна на газ зафіксована річним контрактом НАК "Нафтогазу" на рівні 7,96 гривень, і цей документ буде дійсним до 1 травня 2022 року.

"У більшості газопостачальних компаній ціна також зафіксована в районі 8 гривень для побутових споживачів", — говорить Шмигаль.

У травні контракт по газу будуть переглядати: яка буде ціна наступної весни — поки невідомо.

Прем’єр, як і колеги з США, також підкреслив, що ціна на газ в Європі б’є рекорди і вже перевищує 700 доларів за 1000 кубометрів.

Нагадаємо, російський "Газпром" може за допомогою регулювання обсягів поставок газу через українську ГТС викликати питання у його одержувачів в Європі і тим самим поставити під сумнів надійність транзиту "блакитного палива" через Україну.