Просто про складне: як пояснити дитині, чому птахи літають, а люди ні
- Автор
- Дата публікації
- Автор
- 654
Для польоту пташкам потрібен потік повітря, який вони створюють помахами крил
Неймовірні питання від діточок часто сиплються на голови дорослих, як із дірявого мішка. Маленьким чомучкам цікаво все: і чому небо має блакитний колір, а хмари білі, і чому люди не літають як птахи.
Щоб впоратися з відповіддю на останнє запитання, "Телеграф" пропонує всім ознайомитися із простим поясненням специфіки пташиного польоту від популяризатора науки і дитячого письменника Олександра Толмачова.
Отже, птахи літають тому, що їх... підтримує повітря. Так, ось так просто. Але якщо почати розбиратися, що і пропонує зробити Толмачов, то виявиться, що пташиному польоту сприяє відразу чимало факторів.
"Силі гравітації, котра тягне пташку вниз, завжди протистоїть підйомна сила, — пояснює дослідник. — Вона виникає, коли вітер вдаряє в крило птахи".
Цю саму підйомну силу, за твердженням Олександра Толмачова, відчували кожен дорослий або дитина, які виставляли з вікна машини (а, може, потягу) руку назустріч вітру. Коли людську долоню підкидає на вітрі, це означає, що вона підпорядковується підйомній силі.
Але ж птиці на чекають сильного вітру, запитають діти і будуть праві. На це ви можете аргументувати наступним чином: подібні потоки птиці створюють для себе самі, змахуючи крилами при зльоті.
Це вже у повітрі вони можуть залишати крила нерухомими, "зависаючи" над землею у повітряних потоках. А от сидячи на землі або на дереві, їм потрібно себе "підштовхнути", що вони і роблять із допомогою крил.
До слова, політ птахів також допомагають забезпечити біологічні особливості організму: порожні всередині кістки, короткий кишечник, в якому надовго не затримується вантаж їжі, і навіть відсутність зубів. Будова ж людей значно відрізняється від пташиної, тому для польотів нам доводиться користуватися літаками, вертольотами, літаками чи, врешті-решт, парашутами.
"Тобто якщо б Ікар страждав остеопорозом, переніс резекцію кишечника і позбувся всіх зубів, він би не розбився?", "У дитинстві завжди хотіла дізнатися чому ми не літаємо, як птахи. Спасибі за пізнавальні лекції!", "Як цікаво ! Піду доньці розповім", "Оце так! Тільки ось пару днів тому п’ятирічка моя пристала до мене з цим питанням, а я так і не змогла гідно пояснити. Зате ось дала вас послухати і їй все зрозуміло", — пишуть вдячні коментатори під відео.
Нагадаємо, раніше "Телеграф" розповідав, як просто і зрозуміло можна пояснити дитині, чому трава має зелений колір.