Україна могла отримати ПДЧ в НАТО, але залишилася без нього через двох політиків: Ющенко назвав їх імена

Читать на русском
Автор

Третій президент України досі не вважає переконливим відповідь, яку отримав 13 років тому на саміті Альянсу

Україні могли дати План дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) ще 13 років тому, проте цього не сталося через двох відомих політиків.

Їх імена в ефірі телеканалу "Україна 24" озвучив третій президент України Віктор Ющенко.

За його словами, у нашої країни були всі шанси отримати ПДЧ на саміті Альянсу в Бухаресті, однак цьому завадили позиції канцлера Німеччини Ангели Меркель і екс-президента Франції Ніколя Саркозі.

Ющенко згадує, як він разом з іншими 7 президентами вирушив на переговори до Меркель.

"Саркозі покинув зал, не захотів спілкуватися. А з Меркель відбувся дуже короткий, хвилин на 5, діалог. Вона каже: пане президенте, одна з проблем, яка нас зупиняє, це те, що на сьогодні лише третина українців поділяють проект НАТО. Я їй кажу: коли я заступав на посаду, 14% українців розділяли інтеграцію в НАТО. Зараз 31%. Так, це третина, але мені здається, за ці два роки в два рази більше. це перше. А друге, коли ви брали Іспанію. В Іспанії 17% населення розділяло входження країни в НАТО. А ми хочемо всього лише ПДЧ. Наша розмова на цьому закінчилася", — згадує п’ятий президент.

Ющенко каже, що визнав аргументи канцлера неприйнятними і слабкими, і вважає так до сих пір.

Крім того, вважає президент, якби тоді Україна отримала ПДЧ, могло б не бути російсько-грузинської війни, до якої залишалося кілька місяців і коли президент РФ Володимир Путін "був ще управляємим".

Раніше ми повідомляли, що в НАТО заговорили про спільне "щасливе майбутнє" з Україною.