Досьє Ігоря Олександровича Терехова
Дата народження: 14.01.1967
Місце народження: Харків
Знак зодіаку: Козоріг
Сімейний стан: неодружений
Соціальні мережі: Facebook
Ігор Олександрович Терехов — український політик і діяч місцевого самоврядування. Міський голова Харкова.
Має громадянство України. За національністю росіянин.
Освіта
1990 року здобув освіту за спеціальністю "Промислове та цивільне будівництво" у Харківському інженерно-будівельному інституті, отримавши кваліфікацію інженера-будівельника.
У 2006 році закінчив Харківський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, здобувши ступінь магістра державного управління за спеціальністю "Державне управління".
У 2007 році здобув ступінь кандидата наук з державного управління.
Сім’я
Батько — Олександр Терехов, був спортивним лікарем. Мати — Вікторія Терехова. Вона ж стала власницею ВАТ "ХЗ "Кондиціонер"" після того, як її син став чиновником.
Терехов розлучений, має трьох дітей від двох шлюбів.
Від першого сина Миколу 1995 року народження, від другого шлюбу Матвія (2003 р. н.) та сина Андрія (2006 р. н.).
Щодо особистого життя Терехова, наразі він знаходився в позашлюбних стосунках з депутаткою Харківської облради Ганною Кузнецовою.
Кар’єра
Ігор Терехов розпочав свою трудову діяльність у 1990 році стажером-дослідником. З 1994 року він працював у ЗАТ "Промислова компанія "Укркондиціонер", а згодом очолив ВАТ "Харківський завод "Кондиціонер".
У 1999-2006 роках Терехов обіймав керівні посади в Харківській міській раді. З 2006 року він працював економічним радником у Харківській обласній державній адміністрації.
З 2010 року обіймав посаду заступника міського голови Харкова. Спочатку він відповідав за загальні питання розвитку та життєдіяльності міста, а з 2015 став першим заступником.
У 2015 році Терехова також було обрано депутатом Харківської міської ради. Він очолив постійну комісію з питань планування, бюджету та фінансів.
У 2020 році чиновник знову став депутатом міськради, але вже від партії "Блок Кернеса — успішний Харків". 9 грудня 2020 року його було обрано секретарем міськради.
Після смерті Геннадія Кернеса у 2020 році він став виконуючим обов'язки міського голови.
У 2021 році Терехов переміг на позачергових виборах мера Харкова. За його кандидатуру проголосували 50,66% виборців, які прийшли на вибори.
Нагороди
У 2007 році Ігор Терехов отримав почесне звання "Заслужений економіст України". В тому ж році він став кандидатом наук з державного управління.
За свою багаторічну працю Терехов був неодноразово нагороджений. Він має такі відзнаки:
2002: Почесна грамота міськвиконкому
2004: Почесна відзнака міського голови "За старанність. 350 років заснування Харкова 1654–2004"
2004: Почесна грамота обласної державної адміністрації та обласної ради
2004: Почесна грамота Верховної Ради України
2012: Орден "За заслуги" ІІІ ступеня
2016: Почесна грамота Кабінету Міністрів України
2016: Відзнака Харківської обласної ради "Слобожанська слава"
2022: Орден "За мужність" III ступеня
2023: Відзнака Міністерства оборони України — Медаль "Золотий тризуб"
Скандали
У березні 2021 року, бувши секретарем Харківської міськради, Ігор Терехов потрапив у скандал з військово-патріотичною організацією "Фрайкор". Члени якої провели для школярів 43-ї школи "уроки мужності", присвячені темі життя в умовах війни, ґрунтуючись на досвіді бойових дій на Сході України. Однак, згодом Терехов у своєму Telegram-каналі засудив цю ініціативу, назвавши її "уроками фашизму".
Терехов засудив назву організації, яка має зв'язок з німецькою радикально-патріотичною організацією. Він також підкреслив, що міська влада Харкова не потерпить тих, хто "сіє ненависть та бажає, аби у наші домівки прийшла війна".
31 жовтня 2021 року Ігор Терехов зареєструвався кандидатом на виборах мера Харкова. Вже наступного дня, 1 листопада, голова міської територіальної виборчої комісії Олена Матвієнко оголосила його переможцем. За рекордно низької явки (28,29%) він отримав 50,66% голосів виборців, які прийшли на вибори.
Наступного дня після оголошення результатів поліція відкрила кримінальне провадження щодо фальсифікації протоколів на деяких дільницях на користь Терехова.
11 листопада 2021 року на позачерговій сесії міської ради Терехов склав присягу харківського міського голови та офіційно обійняв цю посаду.
У жовтні 2022 року уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернув увагу Ігоря Терехова на те, що він використовує російську мову в ефірах. Попри зауваження, мер продовжив мовити російською.
24 листопада 2022 року Кремінь оштрафував мера Харкова на 3400 грн через використання російської мови в ефірі телемарафону "Єдині новини". На що Терехов прокоментував постанову: "Я вважаю, що сьогодні в нас є зовсім інші справи. Я вважаю, що найголовніше для нас сьогодні — це перемога. Офіційно я буду розмовляти українською. Що стосується мого спілкування з харків'янами — я буду спілкуватися російською". Терехов таки погодився сплатити штраф, заявивши: "Сплачу штраф. Чи це не горе для Харкова. Якщо треба, щоб Україна перемогла, готовий щодня платити стільки".
29 грудня 2022 року Тарас Кремінь, уповноважений з питань захисту державної мови, повторно оштрафував Ігоря Терехова на 3400 грн за те, що той використовує російську мову у своїх соцмережах. 12 січня 2023 року Ігор Терехов оскаржив штраф. 18 квітня 2023 року Київський суд Харкова задовольнив скаргу міського голови та скасував постанову Кременя. Причиною стала відсутність відпису Терехова в протоколі про винесення штрафу. Але після цього соцмережі мера стали вестися українською мовою.
У листопаді 2022 року був ще один скандал. Міський голова Харкова пообіцяв, що у місті перейменують вулиці на честь українських військових підрозділів та загиблих героїв. 17 листопада відбулася сесія Харківської міської ради. Наступного дня пресслужба мерії опублікувала запис засідання. Виявилося, що з відео вирізали фрагмент висловлювання Терехова про те, що за його каденції перейменувань на честь Степана Бандери та Романа Шухевича у Харкові не буде. Про це повідомили кілька депутатів, які були присутні на сесії. У пресслужбі міськради це не прокоментували.
Пов'язані публікації
-
Мер Харкова не вперше порушує вимоги мовного закону
-
Мер Харкова прокоментував штраф за користування російською мовою