Швеція порушила багаторічну традицію та відправляє зброю Україні: про що йдеться

Читать на русском
Автор
4323
Гранатомет Bofors AT-4
Гранатомет Bofors AT-4

Швеція дасть гранатомети, сухпайки, каски та бронежилети для ЗСУ

Швеція вирішила відмовитися від своєї багаторічної доктрини щодо відмови від постачання зброї до країн, де йде війна. Таке рішення було ухвалено у зв’язку з початком вторгнення Росії в Україну.

Як пише Reuters, про це повідомила прем’єр-міністр країни Магдалена Андерссон.

"Нашій безпеці буде краще, якщо ми підтримаємо здатність України захищатись від Росії", — сказала він журналістам у неділю.

Вона додала, що перше постачання буде включати 5 тисяч одноразових гранатометів Pansarskott m/86, більш відомих, як Bofors AT-4. Крім того, йдеться також про передачу на потреби ЗСУ 135 тисяч сухих пайків, 5 тисяч касок та 5 тисяч бронежилетів.

За даними міністра оборони країни Петера Хультквіста, українська сторона також просила поставки ПТРК NLAW, проте поки що невідомо чи дала шведська влада згоду

Примітно, що подібне постачання є першим з 1939 року, коли СРСР вторгся до Фінляндії. При цьому Швеція не є членом НАТО, хоча активно співпрацює з Альянсом.

Як повідомлялося раніше, підтримати українців у захисті своєї території від російської навали вирішили й інші країни світу. Так напередодні стало відомо, що Бельгія передасть для ЗСУ 3 тисячі автоматів та 200 гранатометів.

Крім того, допомогти вже погодився альянс НАТО, зокрема блок передасть нашій країні зброю, включаючи системи ППО. Крім того, профінансувати закупівлю зброї для України погодився і ЄС.