Чи можуть мобілізувати вчителів та студентів під час навчального року: чітка відповідь

Читать на русском
Автор
11424
Мобілізація в Україні не припинялася, але освітню сферу майже не зачіпали
Мобілізація в Україні не припинялася, але освітню сферу майже не зачіпали. Фото lexinform.com.ua

Працівники освіти, як і здобувачі, можуть отримати відстрочку від мобілізації

Після продовження Радою військового стану та загальної мобілізації до 20 травня у багатьох вчителів та студентів призовного віку виникло питання, чи дозволять їм успішно завершити навчальний ріік, не висмикуючи з освітнього процесу.. "Телеграф" з'ясував, що говорить про це українське законодавство.

Мобілізація вчителів та студентів під час війни

Навіть під час воєнного стану мобілізація працівників сфери освіти обмежена. У статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" чітко вказано, що призову на військову службу не підлягають:

  • Наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої та професійної передвищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, та педагогічні працівники закладів загальної середньої освіти.
  • Отримувачі професійної передвищої та вищої освіти, асистенти-стажери, аспіранти та докторанти, які навчаються на денній чи дуальній формах здобуття освіти.

А після ухвалення закону №7272 мобілізації не підлягають також учні та викладачі закладів професійної (професійно-технічної) освіти, на рівні зі студентами та викладачами професійної передвищої та вищої освіти. Тобто, відстрочку від мобілізації можуть отримати студенти ПТУ, які навчаються на денній чи дуальній формі, а також викладачі ПТУ за умови, що заклад освіти — це основне місце їх роботи й вони мають там не менше 0,75 ставки.

Раніше "Телеграф" повідомляв, що в Україні планують внести зміни до законодавства, щоб люди, які не підлягають призову, могли піти на службу добровільно. Серед них такі категорії як люди з інвалідністю, багатодітні батьки, батьки дітей з інвалідністю, тимчасово непридатні до військової служби особи та заброньовані працівники.