ВООЗ відреагувала на випадки зараження Бубонною чумою
- Автор
- Дата публікації
- Автор
Бубонна чума передається від тварини до людини в основному через укуси бліх або прямий контакт з кістками і нутрощами зараженої тварини.
У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) вважають, що ситуація з бубонною чумою в Монголії і Китаї не представляє підвищеної небезпеки.
Відповідну заяву зробила представник ВООЗ Маргарет Харріс.
«На цей час ми не вважаємо, що мова йде про підвищену загрозу, але ми ретельно стежимо за ситуацією», – сказала вона.
При цьому вона додала, що ВООЗ тісно співпрацює з владою обох держав з цього питання. За словами Харріс, згідно з даними, випадки зараження чумою «добре піддаються лікуванню». Представник ВООЗ відзначила, що бубонна чума завжди існувала в світі і залишиться ще на століття.
У заяві прес-служби ВООЗ наголошується, що бубонна чума властива цього регіону.
«Чума є рідкісним захворюванням, в основному в певних географічних зонах, де вона все ще эндемічна. У Китаї в останнє десятиліття були зареєстровані спорадичні випадки появи чуми», – йдеться в заяві.
Також наголошується, що бубонна чума є найпоширенішим типом захворювання і передається від тварини до людини в основному через укуси бліх або прямий контакт з кістками і нутрощами зараженої тварини. Водночас хвороба важко передається від людини до людини. Інкубаційний період становить від 1 до 7 днів.
Бубонна чума: чи загрожує світу нова пандемія«Проти чумної бактерії ефективно лікування антибіотиками, тому раннє діагностування і раннє лікування, протягом перших 24 годин після появи симптомів, може врятувати життя», – підкреслили у ВООЗ.