Є багато сценаріїв удару Росії по Україні, я схиляюся до двох - Андрій Римарук

Читать на русском
Автор
1680
Російські війська Новина оновлена 04 грудня 2021, 17:57
Російські війська

Ветеран АТО, актор, начальник військового відділу благодійного фонду допомоги армії "Повернися живим" Андрій Римарук спеціально для "Телеграфу" прокоментував оприлюднені сценарії нападу Росії на Україну

Західні ЗМІ повідомляють, що вторгнення Росії в Україну ймовірне вже на початку 2022 року.

З’являються нові дані, аж до карт з можливими напрямками завдання ударів.

Про ймовірність цього вже не раз заявляли і представники колективного Заходу, і українські високопосадовці.

При цьому ми пам’ятаємо, що завжди з початку агресії, ось уже восьмий рік як Росія сідає за стіл переговорів (хоч у Тристоронній контактній групі, хоч у Нормандському форматі, хоч у процесі окремих переговорів із США) – з позиції сили. Провокуючи якесь загострення: на фронті, на кордоні, в атаках на інформаційному просторі.

Наразі, як відомо, готується нова зустріч Байдена з Путіним.

Робіть висновки.

Якщо дивитися на історію війни, то черговий план агресії розробляється у Кремлі не перший рік. Те, що було у 2014-му, почало формуватися ще у 2008-2009, коли РФ зрозуміла свої помилки щодо Грузії (військові, не політичні) – і зробила висновки. Після чого Крим та схід України захоплювали вже більш гібридним способом.

Яким буде наступний крок агресора – можна лише гадати.

Чи застосовуватимуться ракетні війська, авіація? Якщо будуть – з якою інтенсивністю?

Гібридність може проявитися у створенні техногенних локальних катастроф. Наприклад, Київ залишиться на тиждень без світла, Інтернету, мобільного зв’язку. Це – хаос та істерика та цивільного населення.

Сценаріїв нападу з боку Росії на Україну багато. Я схиляюся до двох варіантів розвитку подій.

Перше – активізація бойових дій на Сході України. Всі військові частини, які Росія розмістила на глибині близько 100 км від нашого кордону, є своєрідним тиловим забезпеченням для 1 і 2 Армійських корпусів так званих "ДНР" і "ЛНР". Помітно переїхати кордон України для них – не проблема. Як і збільшення масштабів війни на Сході України. Від нещодавно гучного населеного пункту Гранітне, де у жовтні наші хлопці вперше застосували бойову міць безпілотника "Байрактар", до кордону з РФ — 10-12 км. Увірватися і зробити прорив на якійсь ділянці не становитиме росіянам праці.

Другий варіант – Південь України. Ближче до літа окупованому Криму буде гірше без води. І гібридність може виявитися на вимогу пустити воду в Крим. А якщо відповідь знову «ні» – у спробі захоплення необхідних для запуску Північно-Кримського каналу технічних споруд. А це – Херсонська область, район Нової Каховки.

Ми готові до всього. Чекаємо.

Info Icon

Думки, висловлені в рубриці блоги, належать автору.
Редакція не несе відповідальності за їх зміст.